Így lakkoznak a restaurátorok

Program

Az MNMKK Iparművészeti Múzeum Mesterségkutatás – Műipari és építőipari mesterségek az 1870-es és 1920-as évek közötti időszakban elnevezésű kutatási projektjének keretében rendezik meg A lakkozás mestersége című kerekasztal-beszélgetést, amelyet május 22-én hallgathatnak meg az érdeklődők az MNMKK Petőfi Irodalmi Múzeumban.

Magyar Képzőművészeti Egyetem

Budapest, 2022. november 15.

Restaurátor hallgató a Magyar Képzőművészeti Egyetemen 2022. november 15-én.

Készítette: Koszticsák Szilárd
Személyek: RÉTVÁRI Bence
Tulajdonos: MTI/MTVA
Fájlnév: AD_KOS202211150039
Fotó: Koszticsák Szilárd / MTI

Az Iparművészeti Múzeum 2023-ban indította el Mesterségkutatás – Műipari és építőipari mesterségek az 1870-es és 1920-as évek közötti időszakban elnevezésű kutatási projektjét, amely a historizmus és szecesszió stílusfogalmaival jelzett időszak iparosfoglalkozásaira, -mesterségeire fókuszál. A projekt keretében az éves tudományos konferenciák mellett kötetlenebb formájú kerekasztal-beszélgetéseket is rendeznek, ahol egy-egy technikát állítanak fókuszba, kifejezetten gyakorlati, restaurálási szempontból.

A 2024-es, aranyozásról és márványozásról szóló kerekasztal-beszélgetéseket követően 2025-ben a harmadik műhelybeszélgetés témája a lakkozás lesz. A meghívott restaurátor-szakemberek Asztalos Zoltán farestaurátor, Gönczi Péter könyv- és papírrestaurátor, Németh György bútorrestaurátor és Várhegyi Zsuzsanna bőrrestaurátor lesznek. A beszélgetés moderátora Katona Júlia művészettörténész, muzeológus, a Mesterségkutatás projekt vezetője, az Iparművészeti Múzeum tudományos titkára. Az esemény ingyenes, de a részvétel regisztrációhoz kötött.

A lakkozás mestersége – Kerekasztal-beszélgetés – május 22. 17-19 óra, Petőfi Irodalmi Múzeum, Lotz-terem.