A kulturális program csütörtökön az alsóvárosi ferences templomban kezdődik, ekkor Kálmán Zsolt Tűzjelek című oratóriumából hangoznak el részletek. Pénteken a Dóm Látogatóközpont magyar-török kulturális programoknak ad helyet: pódiumbeszélgetést rendeznek a zenei kapcsolatokról, mesés török árnyjátékot adnak elő, török népzenei koncertet rendeznek.
Szombaton délelőtt az ünneplők Szeged belvárosában, a Klauzál téren gyülekeznek, majd a menet muzsikusokkal, dobosokkal, zászlóforgatókkal az alsóvárosi ferences templomhoz és kolostorhoz vonul, ahol egyebek mellett gyermek lovagi torna, apródiskola, kézműves vásár és foglalkozás, valamint sárkányösvény interaktív játék és élő szerepjáték várja őket.
A látogatók közelről csodálhatják meg az öltözeteket és a fegyvereket, megtapasztalhatják, hogy milyen volt a tábori élet Mátyás korában a fekete seregben. Haditorna, lovagi bajvívás, középkori fegyver- és hadi bemutató mellett a hagyományőrző egyesületek tagjai táncházakat, koncerteket, bábelőadást tartanak. A közönség megismerheti a buhurt, a sportként űzött páncélos bajvívást, amelynek során az indulók egy elkerített karámban mérik össze erejüket és ügyességüket versenybírók felügyelete mellett. Kora este a Sárkánykönny együttes ad koncertet, majd a programot a Fire Fantasy csoport tűzzsonglőr-bemutatója zárja.
A programok július 22-én is folytatódnak, Hollósi Buth Sándor ismeretterjesztő előadásán a Hunyadi- és Jagelló-korról mesél a hivatalnokok életpályáját bemutatva.
A Hunyadi János által vezetett keresztény magyar seregek 1456. július 22-én mértek megsemmisítő vereséget II. Mehmed török szultán hadaira. A napot 2011-ben az Országgyűlés a nándorfehérvári diadal emléknapjává nyilvánította. A Hunyadi János győzelmének emléket állító rendezvényt a nándorfehérvári diadal 550. évfordulóján, 2006-ban hívták életre a szegedi ferences rendház alsóvárosi kultúrházának munkatársai. Az emléknap helyszínének közvetlen kapcsolata is van a történelmi eseménnyel, hiszen 1456 nyarán a Kapisztrán Szent János vezetésével dél felé vonuló keresztesek a szegedi ferences rendház mellett, a mai Mátyás téren álltak meg.