Az iskolai bántalmazás is téma lesz a Balaton utolsó nyári fesztiválján

Program

Csaknem 200 koncert és program 25 helyszínen, számos cirkuszi show, kortárs képzőművészet, kertmozi, tábortűz, irodalmi vurstli, beszélgetések, reggeli jóga és a Balaton legmagasabb tornya, valamint fenntarthatósági és edukációs programok is várják a közönséget augusztus 22. és 24. között Zamárdiban a Strand Fesztiválon. Ott indul útjára a #nenézzfélre kampány is, amely a hazai klubok, fesztiválok és művészek részvételével hívja fel a figyelmet az iskolai bántalmazásra.

Kép forrása: Strand Fesztivál
Kép forrása: Strand Fesztivál

A Strand Fesztiválon veszi kezdetét a #nenézzfélre kampány, amely az UNICEF-fel közösen és a hazai fesztiválok, klubok és művészek részvételével hívja fel a figyelmet a kortárs iskolai bántalmazásra. A kampány nyitóeseményeképp Te segítesz annak, akit bántanak az osztálytársai? címmel beszélget Miskovits Márton, Marsalkó Dávid és Manuel szerdán 15 órakor.

A zenei programokon olyan előadók váltják egymást a színpadon, mint Azahriah és a Halott Pénz, akik a Balatonon kizárólag itt lépnek fel az idei nyáron, a nemzetközi mezőnyből a Chase & Status, Alok és Elderbrook, valamint Majka, a Bagossy Brothers Company, Krúbi, Beton.Hofi, a Carson Coma, Rúzsa Magdi és a Valmar. Az egyik legizgalmasabb helyszín pedig a vízparti tábortűz, ahol éjféltájban kezdődnek az akusztikus koncertek. A fesztivál legfontosabb útjait és tereit hazai zenészekről – Fábián Juliról, Siklósi Örsről, Somló Tamásról és DJ Palotairól – nevezték el, így állítva emléket a felejthetetlen művészeknek.

Szinte az összes helyszín a cirkusz világát idézi meg. Kifejezetten erre az alkalomra álmodták meg a Strand Circus Morpheus Show-t Lakatos Márk rendezésében, Hundred Sins zenéjével, Vincze Tünde légi artistáival, de a Rippel fivérek és a Fővárosi Nagycirkusz is lélegzetelállító mutatványokkal mutatkoznak be a fesztiválon.

Egy vízparti pop-up galériában és a fesztivál számos pontján a kortárs magyar képzőművészet olyan jól ismert képviselőinek alkotásai láthatók, mint Barakonyi Zsombor, Bereczki Kata, Bukta Imre, Cserbik Rita, ef Zámbó István, Fehér László, Kiss Tibor, Labrosse Dániel, Patrick Murakami, Osgyányi Sára és Sibitka Panni. Weiler Péter generatív AI programmal készült gigantikus, több mint 130 négyzetméteres műve pedig szintén a cirkusz világát idézi meg.

A szervezők fontos célja a fesztivál ökológiai lábnyomának mérséklése, ezért szakértők segítségével fenntarthatósági rendszert dolgoznak ki, amelynek része a vendéglátás karbonlábnyomának csökkentése, a kerékpáros és közösségi közlekedés támogatása, a helyi vállalkozók preferálása, a zajterhelés mérséklése. A fesztivál fenntarthatósági nagykövete, dr. Buda Lorina geopolitikai szakértő pedig a mindennapokba könnyen beilleszthető jó gyakorlatokkal ismerteti meg a fesztiválozókat.

A fesztivál részletes programja itt érhető el.