Moharos Attila alkotásáért az emberi erőforrások minisztere által felajánlott egymillió forint összegű díjat, valamint a Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium 25 ezer forintos és a Nemzeti Fórum Népdal- és Nótaköre 25 ezer forintos különdíját vehette át.


moharos_attila_rendezo_600x399.png
Moharos Attila rendezőFotó: mediawavefestival.hu

Az Országgyűlés elnökének 600 ezer forint összegű és a lakiteleki Tisza Nyugdíjas Klub, valamint a tiszaalpári Nyugdíjas Baráti Kör 25 ezer forintos különdíját a budapesti László Gábor Ketten jösztök, hárman mentek című filmje kapta.

 

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsának 500 ezer forintos, az Agrárminisztérium különdíját, a Kairosz Kiadó könyvcsomagját és a nagykőrösi Arany János Református Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium 25 ezer forintos különdíját Székely lóra, székely című alkotásáért az erdélyi Szépvízről nevező Daczó Dénesnek ítélték.

 

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet 250 ezer forintos különdíját az Emlékmű helyett ? Vaszi Jánoska emlékére című filmért a szintén erdélyi, sepsiszentgyörgyi Vörös T. Balázs vehette át.

 

A MediMédia Kft. 250 ezer forint összegű, valamint a Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Archívum 200 ezer forintos különdíját, a Magyar Hírlap nagyinterjúját és féléves előfizetését, illetve a Kairosz Kiadó könyvcsomagját a Pécsett alkotó Balogh András Az aranymonostor ereklyéje című filmje kapta.


ballada_600x413.png
Fotó: vimeo

 

A Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. 250 ezer forintos különdíját és a Kairosz Kiadó könyvcsomagját a szombathelyi Boros Ferenc és Horváth Zoltán rendezte Barakkváros foglyai című alkotásnak ítélték.

 

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet 125 ezer forint összegű és a Tiszakécskei Móricz Zsigmond Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola 25 ezer forintos különdíját A tűzpiros kígyócska című film rendezője, a Kecskemétről nevező Balajthy László kapta.

 

A filmszemlét tizennyolcadik alkalommal hirdette meg a lakiteleki Népfőiskola Alapítvány, idén a Dunaversitas Egyesület mellett az NMI Művelődési Intézet Nonprofit Kft.-vel közösen. A Balázs Béla Stúdió emlékére és Sára Sándor tiszteletére megrendezett XVIII. Lakiteleki Filmszemlére krónika, korkép, művelődés, portré és fikciós műsorok kategóriákban lehetett nevezni. A felhívásra hazai és határon túli alkotóktól összesen 132 alkotás érkezett. Az előzsűri 31 alkotást javasolt a háromnapos szemle versenyprogramjába. A 30 tagú zsűri elnöke Buglya Sándor Balázs Béla-díjas filmrendező, producer volt.

Lezsák Sándor, az Országgyűlés elnöke a díjátadón bejelentette: a XIX. Lakiteleki Filmszemle és a Sára Sándor Filmes Kollégium felhívásait a következő év elején hirdetik meg.
Forrás: MTI