?Ezt az előadást egyedül nézed. Nem tudsz osztozni rajta senkivel. De nem is kell. Itt Te vagy a gyilkos? ? áll a darabról szóló ismertetőn.
Az előadások többségén a néző csak passzív résztvevőként van jelen, aktivitása sokszor kimerül abban, hogy a darab végén megtapsolja a színészeket. A Bűn és bűnhődés esetében azonban csak rajta áll, hogy mennyire lesz aktív részese a cselekménynek, és mennyire válik Raszkolnyikovvá az előadás 75 perce alatt.
?Nekünk az az izgalmas, hogy a nézői attitűd nézőnként, sőt egy előadáson belül is változik. Mindenki máshogy figyel, más energiát hoz be. Finoman kell vezetnünk a nézőt, figyelni minden rezdülését. Célunk, hogy a bűn elkövetése utáni állapotot a lehető legérzékibben ábrázoljuk. Ezt segíti a forma? ? árulta el Fehér Balázs Benő, a Színművészeti Egyetem ötödéves hallgatója, egyben a darab rendezője.
A rendező azt is elmondta, hogy az sem jelent problémát, ha a néző nem olvasta Dosztojevszkij regényét. ?Nem kell ismernie a sztorit, mert attól függetlenül, hogy felismeri-e ezeket a regényben leírt helyzeteket, érteni fogja, hogy mi történik vele, és részt tud venni a játékban.?
A darabot először olyan nézőknek játszották el, akik szakmailag is hozzá tudtak szólni az előadáshoz. Az elmúlt két évben 25-30 előadást játszottak, és a TÁP Színház kezdeményezésére jelenleg a Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorházban látható. A Bűn és bűnhődést ezen a hétvégén is négy szerencsés néző tekinthetette meg: azok, akik a legnagyobb összeget ajánlották a liciten.
Márciusban is lesznek előadások, így aki szeretné megnézni a Bűn és bűnhődést, annak nincsen más dolga, mint beszállni a licitbe. A kiinduló ár 2000 forint, az emelés minimális összege pedig 100 forint. Az aktuális előadásokról és a licit állásáról a darab Facebook oldalán (https://www.facebook.com/bunbunhodes) található bővebb információ.