A New York Kávéház egykori törzsvendége, Karinthy Frigyes ekképp gondolkodott férfi és nő viszonyáról: "Férfi és nő ... hogyan is érthetné meg egymást. Hiszen mindkettő mást akar. A férfi: a nőt. A nő: a férfit."

Vajon milyen szerepe van ma egy nőnek és egy férfinak? Egykoron azt tartották, egy igazi lady nem szivarozik, a lovat nem férfimódra üli meg, nem foglalkozik vívással és nem is párbajozik, nem lő pisztollyal és nem kártyázik férfiklubban. Ellenben olvas, házias és gondos családanya. Manapság, amikor számtalan feladat, kihívás vár a nőkre, marad elég idejük és figyelmük a csábításra? Vagy az egész társadalom átalakult?

A párválasztás ösztönös, gyakran a tudatalatti vezérli, így olykor a megmagyarázhatatlan vonzalmon kívül nem is találunk indokot arra, miért kötöttünk ki valaki mellett. Miért keresi mindenki a választ ezekre a kérdésekre? Mert mindenki tudni szeretné, miért kell az egyik, és miért nem a másik. Dienes Angéla könyve, a Csábításra születtünk nem praktikagyűjtemény vagy éppen recept a tökéletes randihoz. A szerző tudományos igénnyel, mégis szórakoztatóan és közérthetően ad választ a párválasztással kapcsolatos kérdéseinkre a csábítás biológiai alapjaitól a Z-generációs udvarlási szokásokig.

A február 9-i esten a pszichológia, a művészet és a tudomány bevonásával vitatják meg a New York Páholy vendégei: mennyiben művészet ma csábítani és a csábításnak milyen szerepe van az életünkben.

Az est vendégei:

Dienes Angéla coach, kommunikációs szakember, újságíró-szerkesztő. Pszichológiai kutatásainak jövőbeli célja a párválasztás ösztöndinamikai alapokon nyugvó feltérképezése.

Csányi Vilmos Széchenyi-díjas biológus, etológus, író, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja. Kutatási területe az állati és emberi viselkedés, valamint a biológiai és a kulturális evolúció kérdései. Tudományterjesztési és szépirodalmi munkássága is jelentős, 2003 óta jelennek meg novellái, regényei.

Oldroyd Barbara színésznő, énekesnő. A Színház- és Filmművészeti Egyetem operett-musical-színész szakának elvégzése után négy évig a Debreceni Csokonai Színház munkatársa lett, majd 1996-2005 között az Operettszínházban játszott, többek között a West Side Story-ban és A Muzsika hangjában. A József Attila Színház, a Pécsi Nemzeti Színház, a Tivoli, a Nemzeti Színház számos szerepében bizonyította tehetségét.

Szily Nóra újságíró, coach. Jelenleg a LifeNetwork TV-n Egy kávé Szily Nórával címmel látható beszélgetős műsora. "Ők a nők" címmel interjúkötetet is írt. Állandó szerzője a life.hu-nak és a Nők Lapja Pszichének. Tanít a Budapesti Kommunikációs Főiskolán, és személyiségfejlesztéssel is foglalkozik.