A Le Vingtième Siecle belga hetilap gyerekmellékletében, a Le Petit Vingtième-ben 1932-ben megjelent lapokat Hergé 1933-ban dedikálta egy bizonyos Charles Helsen atyának, aki a brüsszeli Szent Bonifác Intézet – ahol a szerző öt évig diákoskodott – cserkészcsapatának volt az egyik tanítója.
„Helsen atyának, az irányítása alatt töltött szép évek emlékére, kalandkeresés közben a Sonian erdőben, az Alpokban és a Pireneusokban... Egyébként Tintin is én vagyok, aki szintén végigment volna ezen az úton...” – írta Hergé.
A példány mostanáig egy bolíviai gyáros leszármazottja, a képregényeket 30 éven át gyűjtő Felipe Ortiz-Patino birtokában volt, aki nemrég döntött az elárverezés mellett. A 75, aukcióra bocsátott képregényből 48 kelt el, köztük a Tintin Kongóban 1931-ben kiadott és Hergé által szintén aláírt példánya, amelyet 101 944 euróért (41 millió forint) vásároltak meg – jelentette a Belga hírügynökség a Tajan francia aukciósház bejelentésére hivatkozva.
Az eladott Tintinekből összesen több mint 934 ezer euró (376 millió forint) folyt be. Tintin az egyik leginkább keresett képregényhős az aukciósházak árverésein világszerte; 2021-ben a Kék Lótusz egyik rajza, amely végül nem került bele a képregény 1936-ban kiadott változatába, rekordáron, több mint 3,1 millió euróért (1,2 milliárd forint) kelt el.