A Margit híd és a Petőfi híd között egy 13 állomásból álló, informatív sétatúra hálózatot alakított ki az Artopolis Egyesület és a Valyo Csoport. Fotók, grafikák, festmények és információs táblák segítségével gyarapíthatjuk ismereteinket. Tömör Miklós projektvezető elmondta, hogy egy 3-4 órás sétáról van szó, de nem az a cél, hogy egyhuzamban legyalogoljuk, hanem, hogy élvezzük a barangolást, a látványt, és hogy minél több érdekes tudnivalóval gazdagodjunk.
A Duna Tanösvény tíz állomásán infopontokkal találkozhat a sétáló. A táblákon archív képeket, grafikákat, fotókat, adatokat, dokumentumokat, történeteket lehet találni a helyszínről és közvetlen környezetéről. Információkat kapnak például a Duna élővilágáról, az egykori fauszodákról és vízimalmokról, a dunai legendákról, a Duna-part építészeti és történelmi múltjáról, valamint a fejlesztések irányáról. A tanösvény három állomásán pedig installációk láthatók, amelyekkel az alkotók személyes élményeket, érzéseket hívnak elő a kortárs képzőművészet eszközeivel.
A Duna Tanösvény útvonalának közepén, a Belgrád rakparton, a nemzetközi hajóállomáson egy berendezett stég várja azokat, akik megpihennének a séta közben. Délelőtt tíz és este nyolc óra között tart nyitva, bárki ledőlhet majd a növényekkel körbevett hatalmas nyugágyon, napozhat, piknikezhet. Belépőjegy itt sem lesz, hiszen az a cél, hogy a városlakók újra birtokba vegyék a vízpartot.