A szervező Maszk egyesület tájékoztatása szerint az 1991-ben alkalmi jelleggel megrendezett fesztivál már a 90-es évek végére önálló, összetéveszthetetlen arculatú esemény, a független, alternatív, kísérletező színjátszás legfontosabb hazai művészi és dokumentációs terepe lett.
A seregszemle fő helyszíne a szegedi Régi Zsinagóga, amely Magyarország egyetlen befogadó színházi profilú vidéki intézménye, de a szervezők az elmúlt években számos szokatlan, új helyszínt is felfedeztek a városban, és minden nyáron megjelennek produkcióikkal a város terein, utcáin is.
A programsorozat célja a kezdetektől a kísérletező, innovatív alkotóközösségek megismertetése: a fesztiválon egykor az első bemutatkozási lehetőséget kapó alkotók közül ma már sokan - többek között a Derevo, Lajkó Félix, Urbán András vagy Ivo Dimcsev - jól ismert művészek.
A fesztivál nyitóelőadásán szerdán este Pintér Béla és Társulata mutatta be A soha vissza nem térő című alkotását. A vasárnapig tartó seregszemlén a közönség láthatja többek között a Szegedi Focus Műhely, a Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház, a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem, a szabadkai Kosztolányi Dezső Színház társulatát. Első alkalommal mutatkozik be Magyarországon két nagy múltú színház, a belgrádi Bitef és a zágrábi Montazstroj, és fellépnek a szentesi Horváth Mihály Gimnázium és a Színház és Filmművészeti Egyetem diákjai.
A rendezvény része két, a szakmabeliek és érdeklődő laikusok számára egyaránt nyitott, ingyenes workshop is. Négy napon át vezet test-hang tréninget Zygmunt Molik metódusa alapján Liszkai Tamás, a wroclawi Grotowski Intézet ösztöndíjas munkatársa, két alkalommal pedig Trefeli József és Varga Gábor táncos-koreográfus várja a mozogni vágyókat.