Az alapítók, Horváth János Antal, Lengyel Tamás, Lovas Rozi és Molnár Áron az Árvák című előadásuk sikerén felbuzdulva hozták létre a formációt, hogy olyan társadalmi témákat dolgozzanak fel, amelyek sokunk számára fontosak lehetnek.

Az állami támogatásoktól független társulat jegybevételből és mikroadományokból tartja fenn magát, a jövő évadban pedig négy új bemutatót terveznek a Marczibányi Téri Művelődési Központban.

Cordelia O’Neill Bármi lehetséges, ha elég erősen gondolsz rá című darabjával kezdődik, amelyben Sodró Elizát és Rusznák Andrást láthatják a nézők. A 2021-ben megjelent angol dráma egy hétköznapinak tűnő szerelmi történetet mesél el, amit megkeserít a pár közös gyermekének elvesztése.

A következő bemutatót a 2024-es év Valentin-napjára időzíti a csapat. Az egyelőre cím nélküli előadás Sean O’Casey A kezdet vége című darabjának ötletéből indul ki, a modern párkapcsolatok dinamikáit, lényegükből fakadó problémáit, szórakoztató, hétköznapi helyzeteit járja körbe a cirkusz, a zene és a színház ötvözetében. Az artistamutatványokat Molnár Áron, Mohai Tamás és Sztarenki Dóra színészeknek a Cirque de Soleilből ismert magyar artista, Frányó Viktor tanítja be Duda Éva koreográfus közreműködésével.

Előreláthatólag márciusban mutatja be a csapat Dennis Kelly Lányok, fiúk munkacímű, az Orlai Produkció által korábban Járó Zsuzsával, 23 perc címmel műsorra tűzött monodrámájat. A Loupe előadásában Lovas Rozi látható a szerelemről, az anyaság és a karrier vélt vagy valós egyensúlyáról, a családon belüli erőszakról és a gyászról szóló történetben.

Utolsó bemutatóként egy nyári szabadtéri előadással készülnek a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokságra időzítve. A Becsapódáshoz hasonlóan a színészek improvizációiból írt történetben egy vidéki kocsmában nézi egy társaság a magyarok meccsét, közben pedig felsejlik a társadalmi mobilitás, szegregáció, rasszizmus témája, valamint a vidék és a város közötti átjárhatatlan szakadékból adódó feszültség. Az előadás létrehozásában többek között Molnár Áron, Bata Éva és Rainer-Micsinyei Nóra vesz részt.

Az összes előadásához készül magyar és angol felirat is, hogy a hallássérült és a magyarul nem beszélő nézők is részesülhessenek a színházi élményből. A Társulás első, teljes évadához új arculatot is szeretne, ezért arculattervezési pályázatot hirdetnek, amelyben előnyt élveznek azok az alkotók, akik művészeti felsőoktatásban tanulnak.

Nyitókép: Rusznák András, Sodró Eliza és Horváth János Antal a Loupe Színházi Társulás sajtótájékoztatóján. Fotó: Lengyel Zsombor