A fesztivál alatt egy helyen élvezhető a zsidó kultúra szinte valamennyi szegmense: drámák, színdarabok, filmek, koncertek, előadások.
Az Én, Zsa Zsa című monodráma ősbemutatójával kezdődik a programsorozat a Spinoza Színházban október 5-én. Gábor Zsazsa nevét mindenki ismeri, de ki is volt ő valójában? Filmszínésznő? Tévészemélyiség? Üzletasszony? Szexszimbólum? Hogy mi állt valójában Zsazsa hírneve mögött, az kiderül Létay Dóra alakításából.
A másik ősbemutató A Zsidó Kutya című dráma, mely egy kutya szemszögéből mutatja be a holokauszt tragédiáját, miközben alapvető emberi értékekről, barátságról, összetartozásról szól. A monodrámát Adam Meir amerikai színész adja elő magyarul a Spinoza Színházban.
A fesztiválon három filmet is bemutatnak. Dénes Gábor filmpremierjéből megrendítő történeteket ismerünk meg a zsidó munkaszolgálatról. Surányi András filmjét Fischer Iván életútjáról Karmester varázspálcával címmel a Spinoza közönsége láthatja először. Szintén ő jegyzi a Bródy-vallomások című filmet, mely a zenész édesanyja emlékére készült, tele Bródy János belső vívódásaival és sok zenével.
A koncerteken a Sabbathsong, illetve Klein Judit és a Haverim klezmeregyütteseken túl Fellegi Balázs Leonard Cohen-dalokból válogat, továbbá Nógrádi Gergővel együtt idézik fel a világi zsidó zene fenegyerekeit, mint például Gershwint, Seresst, Bernsteint és a többieket.
A Spinoza szórakozva tanító drámáiból is műsoron lesz néhány a fesztiválon, mint például a zsidó állam megálmodójáról, Herzl Tivadarról szóló kávéházi dráma, valamint Capa, a világhírű háborús fotós életéről szóló színmű.
Balázs Gábor eszmetörténész idén a Hősnők és/vagy rosszlányok a Bibliában címmel tart előadást.
A fesztivál több mint 70 közreműködője közt olyan művészek szerepelnek, mint Csákányi Eszter, Gyabronka József, Makranczi Zalán, Ódor Kristóf, Grisnik Petra, Létay Dóra, Nógrádi Gergő, Klein Judit, Fellegi Balázs.