Hipnopomp: Álommal határos kiállítás nyílik Szentendrén
Hipnopomp tudatállapotban az álom és az ébrenlét határán ragad az egyén: miközben a külvilág érzékelése fokozatosan felerősödik, a belső álomképek még nem oszlanak szét teljesen. A június 26-án nyíló szentendrei kiállítás darabjai hasonlóképpen az egymásba csúszó realitások bizonytalan peremvidékére invitálják a befogadót.
A Szentendre Fő terén található Karnevál kávézóban nyíló kiállítás látogatói számára emberi és természeti, mesterséges és organikus, valós és digitális, tudatos és tudattalan, képzelt és emlékekbe zárt világok finom határainak észlelésére nyílik lehetőség. A művek a figyelem óvatos elmozdítására építenek, arra a pillanatra mutatnak rá, melyben a megszokott jelentések rejtett rétegeket tárhatnak fel, vagy újakat fogadhatnak magukba.
A hibrid, rendhagyó tájakon a látszólag ellentétes elemek képesek egymásba fonódó tapasztalatokként megjelenni. A kiállító művészek eltérő nézőpontokból, más-más fókusszal, különböző médiumok és technikák alkalmazásával egyensúlyoznak köztes állapotaink finom határvonalán. Közösen azonban egy olyan összetett érzékelési mezőt hoznak létre, amely az emberi létezés egyik modern alapélményének, a kint és bent megélt valóság összefonódó rétegeinek megjelenítésére képes.
Kiállító művészek: Körei Sándor, Lenzi Studio (Bánóczi Bianka, Lukács Eszter), Marosi Panni, Rédling Hanna, Ronga Eszter, Varga Dóra. A kiállítás kurátorai: dr. Jusztusz Noémi és Pallós Anna Lídia.
A kép illusztráció. Fotó: Shutterstock