(MTI) A fesztiválon a távol-keleti ország szokásaival, hagyományaival ismerkedhetnek meg a látogatók; a programok között szerepel a keleti fegyverek bemutatója, lesz szusibár, gésa táncház, ki lehet próbálni a tradicionális papírhajtogatást, az origamit vagy a gésa frizura elkészítését is.
A kiállításon japán színházi maszkok, jelmezek, eredeti kimonók, teaedények, szakésedények, legyezőgyűjtemény és színházi használati tárgyak lesznek láthatók három héten keresztül. Szombaton mutatják be a Pannon Tükör japán művészeti kiadványát, amelyben kultúrtörténeti, képzőművészeti összeállítások, erotikáról szóló írások, novellák, versfordítások jelennek meg ? ismertette Péntek Imre, a Pannon Tükör főszerkesztője.
Szombaton Bolond szavak címmel a Debreceni Színjátszó Stúdió egy 15. századi japán kjogen komédiát ad elő Pinczés István, az egyetlen magyar Ucsimura-díjas rendező vezetésével.
A Japán-Magyar Baráti Társaság az elmúlt évben alakult meg Zalaegerszegen. Pinczés István felidézte, hogy a kétnapos fesztivál ötlete Koizumi Hirosi, a japán művészeti szövetség elnöke és Josida Izumi fesztiváligazgató zalaegerszegi látogatásakor fogalmazódott meg. A művészeti szakemberek megnézték a Griff Bábszínház János vitéz című előadását, és meghívták a társulatot Japánba, a Gyermek Világszínházi Fesztiválra, amelyet jövő júliusban rendezik meg Tojama prefektúra azonos nevű székhelyén ? fűzte hozzá a japán kultúra magyarországi jószolgálati nagykövete.