Képző
Folytatódik a Mozaik Múzeumtúra
Ősszel tovább folytatódik a Mozaik Múzeumtúra program, amelyhez idén 100 új intézmény csatlakozott, és így már csaknem 400 múzeum és kiállítóhely vesz részt benne.
Egymásra talált Szolnok és Szentendre
Az országban csupán két állandó művésztelep működik, ezek pedig egymásra találtak az utóbbi időben: tavaly Szentendrén látták vendégül a szolnokiak munkáit, most pedig a Szolnokon nyáron nyílt kiállítást zárták le.
Tükrök ragyogása
Tükrök ragyogása – Szentendre Szolnokon címmel nyílt kiállítás a Szolnoki Galériában július 23-án.
Az eltűnt idő nyomában
Az eltűnt idő nyomában címmel nyílt kiállítás a fertődi Esterházy-kastélyban július 4-én, mely az Eszterháza Kulturális, Kutató- és Fesztiválközpont megalakulása óta fellelt és megszerzett műkincsekből áll.
Hősünk a művészetekben
Kulturális és művészeti programokkal elevenedik meg Szigetvár történelme, középpontban Zrínyi Miklós kapitánnyal.
Titkok és tárlatok este
Idén is sok különleges programmal várt mindenkit a Múzeumok Éjszakája.
Konok Tamás kiállítása Szentendrén
Konok Tamás festőművész egyéni kiállítása nyílt meg Natura Naturata címmel június 30-án a szentendrei MANK Galériában
Fiatal iparművészek a FISE-ben
Kozma 2015 címmel nyílt meg június 21-én a tavaly Kozma Lajos-ösztöndíjban részesült fiatal iparművészek beszámolókiállítása a budapesti FISE Galériában.
Nehéz örökség
Bárdosi József művészettörténész, főmuzeológus székeket ábrázoló, történelmi eseményekkel kapcsolatba hozható festményeiből nyílt tárlat Nehéz örökség címmel június 9-én, a ferencvárosi Art9 Galériában.
Formák a mindenségből
E címmel nyílt meg Király Ferenc Munkácsy-díjas szobrászművész retrospektív kiállítása június 2-án a Várkert Bazárban.
Művészek a Várkert Bazárban
A bemutatkozásra és a találkozásra adott alkalmat a Várkert Bazárban megnyitott tárlat, amelyen a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) Vizuális Művészetek Kollégiumának 2014-es alkotói pályázatán támogatott művészek munkái láthatók.
Kincsek a kastélyban
Nemcsak műtárgyakat, hanem meséket is megismerhetnek a látogatók a Gödöllői Királyi Kastély 20 év kincsei című kiállításán.
Akvarellek Szentendrén
Az egri Dobó István Vármúzeum akvarellgyűjteményéből nyílt kiállítás VÍZ-FÉNY-SZÍN-TÉR címmel a szentendrei MANK Galériában.
Szentendrei művészek Temesváron
Üdvözlet Szentendréről címmel nyílt meg a szentendrei kortárs képzőművészek kollektív kiállítása a Temesvári Szépművészeti Múzeumban.