A Magyar Kertörökség Alapítvány immár negyedik alkalommal szervezi meg tavaszi nemzetközi konferenciáját, amely minden évben egy aktuális téma megvitatását tűzi ki célul neves hazai és külföldi előadókkal és műhelyfoglalkozással.
Az örökség nézőpontjából legfőbb kérdés, hogy hogyan lehetséges a tradíciót és az innovációt ellentétpár helyett egymásra ható, a múlt és a jövő közötti hídnak tekinteni. Ennek érdekében valósul meg április 8–9-én a Petőfi Irodalmi Múzeumban az MKA főszervezésében a Kertörökség múlt és jövő között – Generációkon átívelő tudásátadás című konferencia, amelyen hazai és nemzetközi szakemberek osztják meg tapasztalataikat a témáról.
Brit, spanyol, német, portugál szakemberek mellett magyar előadókat is hallhat a közönség olyan témákban, mint a korszakokon átívelő értékőrzés és értékközvetítés a Gödöllői Királyi Kastély parkjában, vagy hogy mennyire változnak a generációs attitűdök a kert, a természet és a mezőgazdaság vonatkozásában.
A rendezvényen előadást tart többek között Guld Ádám társadalom- és médiakutató, a Pécsi Tudományegyetem Kommunikáció és Médiatudományi Tanszékének egyetemi docense, Bert Ludwig, a European Heritage Volunteer igazgatója, valamint Teresa Andresen, a Portugál Történeti Kertek Szövetségének elnöke és Juhász Szabolcs, a Magyar Turisztikai Ügynökség turisztikai stratégiai és szakpolitikai osztályvezetője. A hagyományokhoz híven a konferencia ideje alatt kertpedagógiai foglalkozásokon keresztül válik megismerhetővé a kertművészet az ezen foglalkozásokon részt vevők számára, akik a konferencia témájához kapcsolódóan nemcsak diákok, hanem szépkorúak is lesznek.
A konferenciát a nagyközönség számára is nyilvános, Ugron Zsolna, Folly Réka, Károlyi György és Guld Ádám részvételével zajló kerekasztal-beszélgetés zárja április 9-én, szerdán 18 órától a Petőfi Irodalmi Múzeum Dísztermében.