A látogató vethet egy pillantást a fénykorra, a "dicső múltra", de a szocializmus korának presszóira is, hogy annál nagyobb öröm legyen rácsodálkozni a túlélőkre és a feltámadókra, az új "régi" helyekre, a párizsi levegőt árasztó "trendi" cafékra, a kuckókra, a kertekre, a színházakkal, mozikkal, könyvkereskedésekkel karöltve működő "vegyesboltokra", sőt az internet-cafékra, pláza-kávézókra és a papírpoharas amerikai kávés-láncokra is.
A kávéház a városi polgár "napközi otthona" volt, s ma ismét azzá kezd válni. Keresi helyét az új világban, s mi is keressük a helyünket benne. Akinek már sikerült megtalálni, az tudja, mekkora öröm népszerű vendéglátónak vagy törzsvendégnek lenni. Egyelőre még kusza a kép, túl sok a fény, mély az árnyék, s persze túl közelről is nézünk - de már legalább van mit!
A múltidéző tárgyak és a jelen pillanatait felvillantó képek mellett egy ideiglenes "internet-café" terminálja hívogat, ahol a látogatók kávéházi témájú DVD-ket is láthatnak. Aki pedig nem szívesen szakad el a nyomtatott betűtől, nádkereteken lapozhatja a közelmúltban megjelent, kávés helyekről, kávéházi kultúráról szóló újság- és folyóiratcikkeket.
A megnyitót követő két napon a múzeumban minden a kávé körül forog. Pénteken szakmai napot tartanak gyakorló kávésok számára, barista-bemutatóval, konferenciával, szombaton pedig nyílt napra várják a látogatókat, akik belekóstolhatnak az "igazi" kávékba és cappuccinókba, és kipróbálhatják dédszüleink kedves kávéházi játékait is.
Megnyitó: febr. 15., csütörtökön 17.00
Köszöntőt mond Kiss Imre múzeumigazgató.
Megnyitja: Dr. Somody Imre, a Centrál Kávéház és Étterem tulajdonosa
Közreműködik: Guzsvány Zsuzsi (ének) és Czene Tamás (zongora)
Helyszín: Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum, 1051 Szent István tér 15.
Látogatható: 2007. február 16. - 2007. május 10.
Kedd kivételével 11.00 - 19.00 -ig megtekinthető a kiállítás.
A kiállítást rendezte: Saly Noémi és Zeke Gyula