?A már befutott szerzők mellett idén újdonság volt, hogy kezdeményezésemre elértük, hogy több mint hatvan fiatal költő és író arca és műveik lefordított részletei is megjelentek a magyar pavilon falaira kihelyezett monitorokon. Több mint hatvan új arc és tehetség... Én pedig örömmel láttam, hogy az arra sétáló közönség: szerkesztők, ügynökök, kiadók munkatársai és a világ minden tájáról érkező olvasók megálltak egy percre a monitorok előtt, elolvasták a szövegrészleteket, ismerkedtek a magyar irodalom következő nemzedékének ? többek között Shrek Tímea, Dezső Kata, Pejin Lea, Pataki Tamás és Bék Timúr ? munkájával és művészetével? ? fogalmaz Fekete Péter, aki reméli, hogy ez az új nemzedék méltán fogja képviselni országunkat az európai és a világirodalom horizontján.

 

A kultúráért felelős államtitkár a Facebook-oldalán közzétett írásában köszönetet mond a szervezőknek és a társintézményeknek azért, hogy lehetővé tették, hogy a nagy öregek mellett a fiatalok is megjelenhessenek. ?Szép példa ez arra, hogy a nemzeti intézmények összefogásával, egymást kölcsönösen segítő munkájával nagy sikereket lehet elérni? ? fogalmaz, hozzátéve: ?a megnyitó után tapasztalt könyvszakmai szakemberek vezetésével bejártuk a városméretű könyvvásár területét, idegenvezetésüknek hála megismertem, hogyan működik a nemzetközi könyves világ, továbbá hogyan adják-veszik szorgalmas könyvügynökök egymás között azokat a műveket, amelyeket eddig csak olvasóként ismerhettem?.

 

Az idei Frankfurti Könyvvásárt október 9-én este nyitották meg. Az ünnepi megnyitó szónokai az identitások sokfélesége és a mindenkit megillető alapjogok tisztelete mellett álltak ki, rámutatva, hogy a világ legnagyobb könyvszakmai találkozója egyidős az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatával.

 

Az ötnapos vásáron idén 110 országból nagyjából 7500 kiállító vesz részt.