A fesztiválon új bemutatókat és vidéki színházak vendégjátékait is műsorra tűzik többek között a gyermekvédelem, a válás, a betegség, a kirekesztés, a veszteség és a gyermekkori traumák témájában, amelyekkel a Hintalovon Alapítvány szakmai közreműködésével rendezendő kísérőprogramok, feldolgozó beszélgetések során is foglalkoznak.
Gyurkó Szilva, a Hintalovon Alapítvány gyermekjogi tanácsadója szerint a fesztiválon látható színdarabok a gyermeki lélek törékenységéről, a múlt sebezhetőségéről és a feldolgozás nehézségeiről szólnak. Az idei programsorozat családi tematikájú trilógiává kerekíti a 2022-es Anyacsak1 és a tavalyi CSET (Család-Egyén-Társadalom) című rendezvényeket.
A fesztiválon fellépnek többek között a Budaörsi Latinovits Színház, a Vörösmarty Színház, a Marosvásárhelyi Ariel Színház és a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem, a Hatan Társulat, a Mesebolt Bábszínház, a Szkéné Színház és a SzínMűHely Produkció alkotói.
Az egyhetes programsorozat első eseménye november 23-án egy kerekasztal-beszélgetés lesz Magánélet, gyerekkor megjelenítése és feldolgozása a művészetben – jogi és gyerekjogi szempontok címmel, Dézsi Fruzsina, Horváth Panna, Törös Judit és Varga-Amár Rudolf részvételével, Gyurkó Szilvia moderálásával.
November 28-án könyvbemutatót rendeznek: a Nem beszélünk róla című kötet szerzőjével, Solti Gyöngyivel és a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány szakmai vezetőjével, Reményiné Csekeő Borbálával Gáspár Sára, a Csimota Kiadó munkatársa beszélget.
A színházjegyek vásárlásával a fesztivál látogatói kétféleképpen támogathatják a gyerekeket. Emelt áras belépő választásával gyermekjogok képviseletét segíthetik, a szervezők pedig arra ajánlják fel az előadások bevételének felét, hogy a decemberi ünnepek alkalmával a legnépszerűbb mesedarabjaikat bemutassák a falvakban lakó, hátrányos helyzetű gyerekeknek – írták a tájékoztatásban.
A részletes program itt érhető el.