462 új taggal bővült az Európai Filmakadémia. Az új tagok fele nő, 49%-a férfi, 1%-a nembinárisként határozza meg magát. A legtöbb új tagot, hatvannyolcat Németország adta. Magyarországról öt alkotó, szakíró, producer fogadta el a jelölést.

Bársony Katalin szociológus, dokumentumfilmes, a Romédia Alapítvány vezetője, a Duna Televízió és a Romédia Alapítvány koprodukciójában megvalósuló Mundi Romani sorozat főszerkesztője, amely a világon élő romák mindennapjaiba roma filmkészítő látásmódján keresztül enged bepillantást.

Bogdán Árpád filmrendező a Boldog új élet című alkotásával debütált a moziban. A film megkapta a legjobb elsőfilm díját a Magyar Filmszemlén 2007-ben, a Berlinalén a zsűri elismerő oklevéllel méltatta. 2018-ban mutatták be a többek között Szófiában, Leccében, Carcassone-ban díjazott Genezis című játékfilmjét és a Getto Balboa című dokumentumfilmjét, amely megkapta a Magyar Filmdíjat, a Berlini Romani Filmfesztiválon pedig fődíjas lett.

Elekes Szentágotai Blanka filmkritikus, újságíró Európai Filmakadémia közép-és kelet-európai sajtóattaséja, nemzetközi filmszakmai pályája a Screen International lapnál kezdődött, a régió filmes eseményeiről, híreiről tudósított. 

Hargittai László vágó mintegy félszáz hazai filmet vágott, köztük Almási Tamás Sejtjeink című Magyar Filmszemle-díjas dokumentumfilmjét, ezen kívül Szekeres Csaba, Pigniczky Réka és Salamon András alkotásain is dolgozott már. Szász Attilával több, mint húsz éve dolgoznak együtt, ő vágta a rendező Most látszom, most nem látszom, A berni követ és a Félvilág című filmjeit is, amelyért 2016-ban Magyar Filmdíjra jelölték. Dolgozott a Vadlovak, a Mesék a zárkából és az Apró mesék című filmeken is.

Kresmery Dániel producer, a Korda Studios korábbi produkciós vezetője tucatnyinál több filmet jegyez, köztük olyanokat, mint a Mrs Harris Párizsba megy és az Infinity Pool

Az új tagok teljes listája itt olvasható.

A képen Bogdán Árpád filmrendező (középen) a Genezis című, a romagyilkosságok témáját feldolgozó filmjének forgatásán. Fotó: MTI/Kallos Bea