Paul McCartney képei mutatják be a Beatles felemelkedését

Popkult

A képek minimumára 12 ezer dollár, a bevétel egy részét a Los Angeles-i tűzvész okozta károk helyreállítására fordítják.

Paul McCartney: Medence mellett a Pollaks-ban, Miamiban, 1964. február 15-én. © Paul McCartney, A művész és Gagosian jóvoltából
Paul McCartney: Medence mellett a Pollaksban Miamiban 1964. február 15-én. © Paul McCartney, A művész és Gagosian jóvoltából

Paul McCartney 2020-ban fedezte fel archívumában azokat a fényképeket, amelyeket 1963 decembere és 1964 februárja között készített a Beatlesről. A 36 képből álló gyűjtemény először 2023-ban volt látható a londoni National Portrait Gallery kiállításán, majd több helyszínen, köztük az Egyesült Államokban és Japánban is bemutatták.

McCartney fotói intim bepillantást nyújtanak a zenekar életébe abban az időszakban, amikor a Beatles világsztárrá vált. 1963 márciusában adták ki első albumukat, a Please Please Me-t, majd novemberben a With the Beatlest. 1964 februárjában az Ed Sullivan Show-ban való fellépésük indította el az Egyesült Államokban a beatle-mániát – ezt a korszakot örökítette meg McCartney fényképezőgépe.

A képek áprilistól a Beverly Hills-i Gagosian galériában lesznek láthatók, ahol eladásra is kínálják őket, darabonként legalább 12 ezer dolláros áron. A bevétel egy részét a Los Angeles-i tűzvészkárok helyreállítására fordítják.

A cikk forrása itt olvasható.