A programok több helyszínen folynak: a Győri Nemzeti Színház tereiben, valamint a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Kisfaludy Károly Könyvtárának rendezvénytermében és Muzeális Gyűjteményében.
Az eseményen országosan ismert és helyi szerzők mutatják be műveiket a három nap alatt. Gyárfás Dorka nem szokványos portrékönyvét mutatja be és főszereplőjével, Kulka Jánossal beszélget majd, Jakupcsek Gabriella Csakazértis szerelem című kötetével mutatkozik be, Révész Sándor pedig egyebek mellett a beatkorszakról, az első zenekarairól, a Generálról, a Piramisról beszél majd.
Az eseményen jelen lesz még Mautner Zsófia, Hevesi Kriszta, Király Gábor, Czigány György, Várszegi Asztrik, Lackfi János, Tisza Kata és Bősze Ádám. Szabó T. Anna a felnőtteknek a gyász és az elengedés témáit, Gerlóczy Márton a Fikció sorozat harmadik kötetét, Csalár Bence személyes terápianaplóját, Háy János pedig a boldog boldogtalanságról szóló történeteit viszi el Győrbe. A közönség a három nap alatt találkozhat még mások mellett Zalán Tiborral, Szentmártoni Jánossal, Temesi Ferenccel és Zsuffa Tündével.
Bemutatják A győri székesegyház című albumot Szabó Béla fotóival, Torma Attila a Régi győri szállodák, vendéglők, kávéházak történetét folytatja 1945-től a rendszerváltásig most megjelenő kötetében, Honvári János pedig a vagongyári Tanoncból vezérigazgatóvá lett Horváth Ede munkásságát mutatja be.
A gyermekeket Mesekuckó várja, ahol a Generációk Háza egyebek mellett interaktív előadásokat, drámajátékos, kézműves, játékos, néptáncos foglalkozásokat tart.
A programsorozat ideje alatt koncertet ad majd Tóth Vera és a Budapest Jazz Orchestra, Kern András, Hernádi Judit és Heilig Gábor, Szirtes Edina Mókus, Herczku Ágnes és Nikola Parov, valamint Bakos-Kiss Gábor.
A rendezvény Alkotói Díját idén Boldizsár Ildikó József Attila-díjas író, mesekutató, meseterapeuta kapja, aki szakmai anyagai mellett számos, a saját mesevilágából született könyvvel támogatja a szülőket az esti mesélés hagyományában.