A speciális, interaktív foglalkozás célja a közös játékélmény és a közös alkotás örömének megélésén túl a gyermekek mentális támogatása, együttműködési készségük fejlesztése, az elfogadás és a tolerancia érzésének erősítése.
A Piros Orr Bohócdoktorok Alapítvány által látogatott intézményekben nagy számmal élnek enyhe és középsúlyos értelmi sérült gyermekek és tinédzserek. A bohócok az egyéni képességeiket maximálisan tekintetbe véve, a megfelelő kapcsolódási lehetőségekre fokozottan koncentrálva támogatják őket. A program a pedagógusoknak, gondozóknak is új ötleteket, impulzusokat ad, illetve lehetőséget biztosít, hogy a mindennapoktól eltérő helyzetben legyenek együtt a gyerekekkel.
A kétnapos program során a gyerekek a bohócdoktorokkal együtt a cirkuszi világ részeseivé válnak. Megismerkednek klasszikus cirkuszi számokkal, zsonglőr- és bűvésztrükkökkel, egyéni és csoportos számokat tanulnak be. A foglalkozások a figyelemre és a szociális interakciókra fókuszálnak, a közös játék során a gyerekek gondtalan, örömteli pillanatokat élhetnek át. A második napon az elkészült előadást bemutatják a többi gyermeknek, nevelőnek, hozzátartozónak. A produkció sikere, a taps erősíti önbizalmukat, sikerélményt ad, ami hosszútávon is megmarad és motiválja őket.
Az első foglalkozásra október elején került sor Pécsváradon, ezt követően Mohácsra, Pilisre és Komlóra látogatnak a bohócdoktorok.