Több programmal, kiállítással, tudományos konferenciákkal és további eseményekkel ünnepli alapításának százötvenedik évfordulóját 2025-ben a Zeneakadémia. A most meghirdetett jövő tavaszi szezonban már több sorozat kapcsolódik a jubileumhoz, a többi program pedig ősszel várja a közönséget. A tavaszi ünneplés része két sorozat, A tegnap Zeneakadémiája és A Zeneakadémia rejtett kincsei. Előbbiben két zenetörténész, Mácsai János és Molnár Szabolcs beszélget az egyetem elmúlt másfél évszázadáról, sok zenei illusztrációval, utóbbiban pedig a nagy múltú intézmény néhai zeneszerző tanárainak ritkán játszott művei hangzanak el az egyetem jelenlegi hallgatóinak közreműködésével.
A Zeneakadémia nagy szólistákkal is kedveskedik a közönségnek, A hegedű világsztárjai című sorozatban Joshua Bell (Shai Wosnerrel), Augustin Hadelich (Francesco Piemontesivel) és Baráti Kristóf (Würtz Klárával) lépnek fel. A Tiszta barokk című szériában a stílus és Bach, valamint Händel muzsikájának kedvelői újra hallhatják Jean Rondeau játékát, aki ezúttal Nevermind nevű kvartettjével érkezik, továbbá az Ábrahám Márta vezette Ábrahám Consort, illetve Tóth-Vajna Zsombor együttese, a Harmonia Cælestis koncertjét.
A magyar vonósnégyesjáték hagyományát négy generációt képviselő, kiváló együttesek muzsikálásával eleveníti fel A magyar kvartett-tradíció című sorozat, amelyben a műfaj klasszikusai mellett Bartók vonósnégyeseinek többsége is megszólal a már világhírre szert tett Takács, Keller, illetve Kelemen Kvartettek mellett a legfiatalabbakat képviselő Korossy Kvartett tolmácsolásában, részben őszre átnyúlva.
Természetesen az intézmény különböző együtteseinek koncertjei is megtalálhatók a programok között. A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara több alkalommal lép színpadra az évadban: februári hangversenyük közreműködője lesz egy ifjú tehetség, Rozsonits Ildikó Beethoven 5. versenyművének szólistájaként. Márciusban, Bartók Béla születésnapján A kékszakállú herceg vára hangzik el Meláth Andrea és Fried Péter operaénekesek, az egyetem tanárainak közreműködésével, Kesselyák Gergely vezényletével. Rossini művét, a Stabat Matert a zenekar és az Alma Mater Kórus kitűnő szólisták, Horti Lilla (szoprán), Balga Gabriella (alt), Fekete Attila (tenor) és Bakonyi Marcell (basszus) közreműködésével, Somos Csaba vezényletével szólaltatja meg. A Koncertfúvós Zenekar pedig csupa ősbemutatóval érkezik, amelyek közül az egyik darabban Balázs János zongoraművész játszik szólót.
A Zeneakadémia műhelyei című széria többek közt az Operavizsgával és az Áriavizsgával vár. Két kitűnő orgonaművész fellépésére is sor kerül tavasszal az Orgona a központban sorozat részeként: először mutatkozik be a Zeneakadémián a már komoly nemzetközi karrierrel rendelkező Karol Mossakowski, aki klasszikus és romantikus repertoárral érkezik, és újra szólóesttel jelentkezik a Zeneakadémia mellett a Bécsi Zene- és Előadó-művészeti Egyetemen is tanító Szabó Balázs. A mai zene kedvelőinek szól az Itt és most sorozat: az Ecce homo című koncerten Tornyai Péter nagyszabású, a húsvéti ünnepkörhöz kapcsolódó műve, a Dixit is felcsendül, Borbély László zongoraművész szólóestjén Bach és Sári József kompozícióit állítja egymás mellé, illetve újabb kiadással jelentkezik az Amadinda Percussion Project.
Folytatódik a Klasszikusok vasárnap délután, amelyben újabb remekműveket és tehetséges fiatal előadókat ismerhet meg a közönség a házigazda, Eckhardt Gábor segítségével. Újabb évaddal jelentkezik a Liszt-kukacok Akadémiája matinésorozat Mona Dániel vezetésével, ezúttal Hangszálak címmel az ének kerül a központba: a klasszikus, a jazz és a népi ének mellett a kísérletező műfajokat is megismerhetik a felfedező kedvű gyerekek és szüleik.
A Hungarotonnal közös lemezbemutató zongorasorozatban Kovács Gergely, Lajkó István, Horváth Benedek és Fejes Krisztina zongoraestje hallható, míg az Akusztikus, autentikus című népzenei, illetve a Jazz itt! című jazzsorozatok közül előbbiben többek közt az ötvenéves Vujicsics együttes, utóbbiban a Binder Trió és ifj. Jónás Rezső trió formációja várja majd a közönséget.