A szépség óhajtása - meghosszabbították a Nemzeti Múzeum tárlatát

Egyéb

A májusban nyílt kiállításon, amelyet eddig több tízezer látogató keresett fel, selyemcipellők, színes sálak, arany főkötők, gyöngyös párták, gyémántos övek, ragyogó ékszerek, aranyzsinóros férficsizmák, ékköves cipőcsatok, türkizes forgók árulkodnak arról, hogy miképp óhajtották szebbé varázsolni magukat az asszonyok, lányok, valamint az erősebb nem képviselői az 1700-1815 közötti időszakban Magyarországon.

 
A tárlaton a különleges dolgok iránt érdeklődők megcsodálhatják azt a két, korabeli minták alapján készült ruharekonstrukciót is, amelyet a több mint 300 évvel ezelőtti Magyarországon készített mestermunkák pontos másolataiként alkottak meg a múzeum textilrestaurátorai.
 

A tervek szerint a XVIII. századi női és férfi díszöltözet a Kulturális Örökség Napjai alkalmával szeptemberben kerül kalapács alá, az árverésen befolyt összeget a múzeum a textilgyűjteményében őrzött díszmagyarok megújítására fordítja majd.

 
A tárlat zárását követően ezekben a termekben épül majd fel a múzeum reneszánsz látványtára, amely ősszel újabb különlegességekkel fogadja az érdeklődő nagyközönséget.