A Szuzuki-módszer az egész világon elterjedt pedagógiai módszer, amelyet a japán Szuzuki Szinicsi fejlesztett ki óvodáskorú gyerekek hegedűoktatására. Szuzuki hegedűtanítása az utánzásra épít. Az egyéni foglalkozások mellett a csoportos muzsikálás a korai kamarazenélés örömét, a szereplések a különböző képességű gyerekek mindegyikének sikerélményt jelentenek.
A módszer mindenkit képességének legmagasabb fokára akar fejleszteni. A haladás gyorsaságát, ütemét nem az osztályba sorolás, hanem az egyes emberek képessége határozza meg. A közös játékban a szereplők változása miatt a darabok ismétlődnek, ami elmélyíti a tudást, növeli a repertoárt minden gyereknél. A különböző korosztályok együtt muzsikálása nemcsak a résztvevők, de a közönség számára is kellemes élmény, mert minden megnyilvánulásból az látszik, hogy ez a szeretet pedagógiája.
A tábort idén Kisújszálláson rendezik meg, ahol minden részt vevő gyerek és fiatal egyéni foglalkozáson, valamint csoportos órákon vehet részt. A tanórákba érdeklődő tanárok is bekapcsolódhatnak, hogy a Szuzuki-módszer gyakorlatát személyesen is megtapasztalhassák.
A program szerint hétfőtől több bemutatóóra, hangverseny szerepel a tábor programjában. A táborzáró hangversenyt péntek délután tartják.
Kiemelt kép: Magyar Szuzuki Egyesület