„Mindig műfajokban gondolkodtam, és úgy éreztem, egy kevésbé rangosnak tartott műfajban is lehet művészként színvonalasat alkotni. Élveztem, hogy eltérő rendezői, színészi gondolkodásmódokat ismerhettem meg, jó érzés volt ennyi helyen dolgozni” – nyilatkozta a színésznő 2014-ben.
A hatalmas tehetségű előadóművész tragikusan rövid idő alatt is kimagasló értékű alkotói pályafutásának állít emléket a Tompos Kátya (1983-2024) című kiállítás, amely szeptember 28-ig, szerdától vasárnapig látogatható. A tárlatot Szőcs Artur színész, rendező nyitja meg február 28-án, pénteken 16 órakor.
Tompos Kátya 2005-ben szerzett diplomát az operett-musical osztályban, a rendezők mégsem úgy tekintettek rá, mint a kiválóan éneklő, ideális naivára. Művészi sokszínűségének, jellemábrázoló tehetségének, természetes játékának köszönhetően sokféle szerepet alakított 2003 és 2021 között. A nagy sikerű zenés színjátékok mellett görög tragédiában, Shakespeare-darabokban, klasszicista francia drámában és kortárs szerzők műveiben is szerepelt, hatvannál is több szerepet játszott el, és huszonkét filmben láthatták a nézők. Hivatalos elismerései közül 2014-ben kapta meg a Jászai-díjat, a Nemzeti Színházban Szörényi Éva-díjat és Arany Medál-díjat (Az év hazai színésznője). Kitüntették Máthé Erzsi-díjjal (2005), megkapta a Gundel Művészeti Díjat (2009), a Junior Prima Díjat (2010) .
A most nyíló kiállításon az emlékezetes alakításokról készült fotográfiák mellett a családi albumokban őrzött dokumentumokat is láthatják a látogatók. A tárlat kurátora Gajdó Tamás és Bodolay Géza, a látványterv Fecsó Andrea munkája.
Az emlékkiállítás mellett március 1-jén a Müpában Tompos Kátya-emlékestet rendeznek, ahol először adják át a Tompos Kátya-díjat, a koncert bevételét pedig - a művész akarata szerint - az övéhez hasonló betegségekben szenvedők támogatására fordítják. Az emlékestről további információk itt érhetők el.