Ingyenesen letölthető és utaztatható formában is elérhető már a Kertész Imre Intézet legújabb, időszaki kiállítása, amely Nobel-díjas írónk életútját mutatja be főbb műveinek máig érvényes üzenetein keresztül. A tablókiállítás a Kertész Imre Intézet honlapján ingyenes regisztrációt követően roll-up, valamint kinyomtatható formátumban is hozzáférhető.

A Kertész Imre Intézet elsőként tavaly augusztusban indított vándorkiállítást. A Pilinszky János életét és meghatározó élményeit bemutató kültéri tablókiállítás a költő születésének 100. és halálának 40. évfordulója alkalmából megrendezett Pilinszky 100 programsorozat keretében járta be az országot: a budapesti helyszínek, a Várkert Bazár, a Kertész Imre Intézet után több mint 100 vidéki közművelődési intézményben, könyvtárban láthatták az érdeklődők az elmúlt hónapokban. 

A Kertész Imre munkái mellett Arthur Koestler, Giorgio Pressburger, Petri György és Pilinszky János hagyatékrészeit, valamint Sziveri János teljes hagyatékát is kezelő intézet a Múzeumok éjszakáján újabb kültéri kiállítást nyitott meg, amelyet augusztus végétől ingyenesen igényelhetnek a budapesti és a vidéki kiállítóhelyek, kulturális centrumok.

Az intézet székházánál (Budapest, Benczúr utca 46.) június 25-től látható a Szabadságról című Kertész Imre-tablókiállítás, kéziratok és fényképek mellett, Nobel-díjas írónk szépprózai műveiből, naplófeljegyzéseiből és nyilatkozataiból válogat. A hét, egyenként kétoldalas tablóból álló tárlat olyan főbb témakörök köré rendeződik, mint a szabadság és a valóság; a túlélés és az önmegértés; az egyén, a sors és a történelem viszonya; a tudás és a felelősség; a remény és a szeretet. A kiállítás megidézi az auschwitzi túlélő tapasztalatait csakúgy, mint az Európa nyomasztó örökségét kíméletlenül elemző és a hazánk, kultúránk jövőjéért aggódó magyar író gondolatait is.

A tizennégy roll-upból álló kiállítási anyag, valamint a kinyomtatható tablók már elérhetők a Kertész Imre Intézet honlapján, az aktuális kiállítások menüpont alatt, ezen a linken.