Virágnyelven a szentendrei Petőfi színpadon

Improvizatív dallamokkal kelti életre a nemrégiben nyílt Virágnyelven kiállítást Szirtes Edina Mókus Szentendrén.

A Szentendrei Régi Művésztelep legújabb kiállítása a virágok szimbolikáján keresztül mutatja be emberi kapcsolataink árnyaltságát. A kiállított képekről, műtárgyakról Major Dóra vezetésével, Sipos Tünde művészettörténész, valamit Kiss Márta és Lengl Orsolya festőművészek beszélgetnek, a Szentendrei Régi Művésztelep kertjében felállított Petőfi színpadon. Az eseményen Szirtes Edina Mókus improvizatív dallamokkal gazdagítja a műalkotások üzeneteit. A május 23-án este hét órakor kezdődő eseményre a belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Ez is érdekelheti

Híd leszek – Megérkezett az Úgyfest ötödik epizódja

Ruzsik Katalin színésznő, énekesnő látogat Krizbóhoz, azaz Krizbai Gergely Barcsay-díjas képzőművészhez a Kultúrapont és a Petőfi Kulturális Ügynökség Úgyfest sorozata ötödik részében. Krizbo és vendége nemcsak izgalmas dolgokról beszélgetnek, de az elhangzottak illusztrációjául egy közös festmény is születik a Szentendrei Régi Művésztelepen.

A babaalbum színei – Megérkezett az Úgyfest negyedik epizódja

Barkóczi Noémi énekes, gitáros, dalszerző a Barcsay-díjas képzőművész Krizbai Gergely, azaz Krizbo vendége a Kultúrapont és a Petőfi Kulturális Ügynökség Úgyfest című sorozata negyedik részében, ahol nemcsak izgalmas dolgokról beszélgetnek, de az elhangzottak illusztrációjául egy közös festmény is születik.

Kertmozi Pécsen, táncház a Kobuciban, Keep Floyding-koncert a csillagos ég alatt – Programajánló

Balaton-koncert a Magyar Zene Házában, nyári táncház a Kobuci Kertben, azerbajdzsáni szőnyegek a Néprajzi Múzeumban, kertmozis vetítések a Zsolnay Kulturális Negyedben, Keep Floyding-koncert a Svábhegyi Csillagvizsgáló parkjában – további részletek és egyéb izgalmas tippek heti programajánlónkban.

Fényben élni – Megérkezett az Úgyfest harmadik epizódja

Kanizsa Gina jazzénekes, dalszerző, zenepedagógus, a Jazzation együttes tagja a Barcsay-díjas képzőművész Krizbai Gergely, azaz Krizbo vendége a Kultúrapont és a Petőfi Kulturális Ügynökség Úgyfest című sorozata harmadik részében, ahol nemcsak izgalmas dolgokról beszélgetnek, de az elhangzottak illusztrációjául egy közös festmény is születik.