Online programokat kínál a Gorsium-Herculia Régészeti Park és Szabadtéri Múzeum, a Budenz-Ház, a budapesti Katona József Színház és még sokan mások.

Többféle lehetőséggel várja a múzeumlátogatókat a székesfehérvári Szent István Király Múzeum online felületein. A múzeum blogja a tavaszi jeles napok felelevenítése mellett a koponyalékelés műtéti-rituális céljáról és a népi állatorvoslásbeli alkalmazásáról szóló írásokkal jelentkezik, míg múltidéző sorozatuk régi tárlatokat elevenít föl.

A Gorsium-Herculia Régészeti Park és Szabadtéri Múzeum közösségi oldalán rendszeresen mutatnak be egy-egy újabb részletet az egykori római városból: bejárható a palota épülete, a fogadótermek és az étkező, valamint a padlófűtéses fürdőbe is elkalauzolják a látogatókat.

A Budenz-Ház-beli virtuális sétán Ybl Ervin művészettörténész családjának XVIII-XIX. századi bútorait, képeit és dísztárgyait lehet megtekinteni, a Hetedhét Játékmúzeumban a babák mellett a Réber-terem is körbejárható. A munka a múzeum raktáraiban sem áll meg, a Régészeti és Antropológiai Tár közösségi oldalán az érdeklődők a #raktárszerda sorozatban megismerkedhetnek a római kori gyűjtemény egy-egy értékes darabjával.

A budapesti Katona József Színház a védőmaszkok készítése mellett más módon is szeretne hozzájárulni a járvány elleni védekezéshez: színészeik közreműködésével Vírusvideók címen indítottak videósorozatot. Abban próbálnak segíteni, hogy a hétköznapi teendők során miként vehető fel a harc a koronavírus ellen. A videósorozat első két részében Fullajtár Andrea és Ónodi Eszter látható kutyasétáltatás, illetve bevásárlás közben. A videók a színház honlapján érhetők el.

A Madách Színház is újabb videósorozatot indított, Ez mind én vagyok címmel. A sorozat alkalmával a színház művészei készítenek magukról egy rövid videót. Olyan dalt, verset, táncot, mozgást, személyes történetet adnak elő, amelyet szívesen bemutatnak, amelyre büszkék. A Madách Színházban fellépő művészek közül eddig csaknem negyvenen jelentkeztek, köztük Dunai Tamás, Weil Róbert, Sáfár Mónika, Sasvári Sándor, Mahó Andrea és Gálvölgyi János. A videókat a Madách Színház online felületein teszik közzé napi rendszerességgel.