Életműdíjban részesült Wischer Johann vajdasági színművész, rendező és Biluska Annamária színész, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának Örökös Tagja. A fődíjat az Újvidéki Színház III. Richárd című előadása kapta.

A Kulturális és Innovációs Minisztérium életműdíját a felkért szakmai bizottság (tagjai: Nyakó Béla, a Kisvárdai Várszínház és a Magyar Színházak 35. Kisvárdai Fesztiváljának igazgatója, Balogh Tibor, valamint Pataki András) döntése szerint Wischer Johann vajdasági színművész, rendező, valamint Biluska Annamária színművésznő, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat Örökös Tagja kapta.

A Kulturális és Innovációs Minisztérium fődíját az Újvidéki Színház kapta III. Richárd című előadásáért (rendező: Dejan Projkovszki). A méltatás szerint az előadás képi világa és a zene egy olyan kor lenyomatát teremti meg, amely szabadjára engedi az emberi gátlástalanságot.

A Kulturális és Innovációs Minisztérium II. helyezését megosztva kapta a Kassai Thália Színház Szentivánéji álomcímű előadása a shakespeare-i színházi nyelvezet megújításáért és a formabontó látványvilágért (rendező: Matusek Attila), valamint a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház Oxigén című előadása a színházi nyelv radikális újrafogalmazásáért (rendező: Pálffy Tibor).

A Kulturális és Innovációs Minisztérium III. helyezését megosztva kapta a Szabadkai Népszínház Magyar Társulata a Nem élhetek muzsikaszó nélkül című előadása a népszínmű műfajának megújító megőrzéséért, a nagyszerű egyéni alakításokért (rendező: László Sándor), valamint a Csíki Játékszín Hegedűs a háztetőn című előadása a zenés színház műfajának értő színpadra állításáért (rendező: Erwin Șimșensohn).

A Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Kisvárdai Várszínház közös díját kapta Mészáros Árpád az Újvidéki Színház III. Richárd című előadása címszerepének bravúros megformálásáért, valamint B. Fülöp Erzsébet a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház A doktor című előadás főszerepének és a marosvásárhelyi Tompa Miklós Társulat Részegek című előadásában Dóra szerepének megformálásáért.

A Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Kisvárdai Várszínház közös díját kapta Boros Csaba a marosvásárhelyi Tompa Miklós Társulat Részegek című előadása egyedi zenei világának megteremtéséért és az előadásban való inspiratív jelenlétéért, valamint Jeli Luca Sára a nagyváradi Szigligeti Színház Figaro házassága című előadásának karakterformáló, kiemelkedő színvonalú jelmezeiért.

A legígéretesebb tehetségnek járó Teplánszky Kati-díjat kapta Hégli Bence a Kassai Thália Színház Szentivánéji álom című előadásában Puck szerepének átütő erejű színpadi megvalósításáért, valamint Matusek Attila, a Kassai Thália Színház Szentivánéji álom című előadásának megrendezéséért.

Kisvárda Város Polgármesterének díját kapta a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem Színház- és Film Kar Magyar Színházi Intézet harmadéves színész hallgatóinak Édes Anna című kreatív, önálló színpadi nyelv megteremtésére törekvő, magával ragadó, egységes csapatmunkában megvalósuló vizsgaelőadása.

A szakmai zsűri tagjai Dienes Blanka színésznő, Kiss József drámaíró, rendező, a Soproni Petőfi Színház igazgatója, Szekeres Szabolcs színikritikus és Szigeti Réka dramaturg voltak, a zsűri elnöke Németh Ákos drámaíró, műfordító, rendező volt.

Kilenc nap alatt három helyszínen huszonhat előadást láthatott a közönség. A programban nyolc versenyen kívüli produkció szerepelt, egy előadást határon túli színészhallgatók hoztak létre. Rendeztek workshopot fiatal színészeknek és pályakezdő kritikusoknak.

Mészáros Árpád az Újvidéki Színház III. Richárd című előadásának címszerepében. Fotó: Srdan Doroski