Tangóoperával kezdi vendégjáték-sorozatát a debreceni színház

Program

Nemcsak Debrecenben, hanem országszerte is bemutatja előadásait a tavaszi időszakban a Csokonai Nemzeti Színház. Rangos fesztiválon és határon túli magyar színházban is vendégszerepel a társulat.

Jelenet a María de Buenos Aires című előadásból. Fotó: Gálos Mihály Samu
Jelenet a María de Buenos Aires című előadásból. Fotó: Gálos Mihály Samu

A tavaly decemberi vendégszereplés után márciusban újra debreceni előadás látható a Nemzeti Színházban. Astor Piazzolla és Horacio Ferrer María de Buenos Aires című, András Lóránt rendezte tangóoperája március 22-én látható a Nemzeti Színházban.

2015 óta rendezi meg a Most Fesztet (MOnodráma és STúdiószínházi FESZTivált) a tatabányai Jászai Mari Színház. A fesztivál elsődleges célja az, hogy lehetőséget biztosítson a progresszív, új formanyelvekkel kísérletező monodrámák és stúdiószínházi előadások vidéki, határon túli és független képviselőinek egy speciális seregszemlén történő bemutatkozásra, megmérettetésre. Idén a programba bekerült Borbély Szilárd Nincstelenek című drámája Botos Bálint rendezésében, amelyet március 27-én láthatnak az érdeklődők.

Április elsején és másodikán a Szatmárnémeti Északi Színházban vendégszerepel Győrei Zsolt és Schlachtovszky Csaba Erkel és a felkelés című, műfaja szerint dalos bohósága, amelyet Zakariás Zalán rendezett, míg a szatmári társulat március végén vendégszerepel Debrecenben, az Andrei Şerban által színre vitt My Fair Ladyvel.