Örmény etno rock és pszichedelikus poszt-folk misztikusan hangozhat, és valóban, rendhagyónak ígérkezik ez az este. Két egyéni hangú énekesnő, két külföldön is sikeres, itthoni formáció, más és más gyökerek, amelyek körberajzolják élő zenei világunkat. A Meszecsinka bejárta Európát, turnézott az Egyesült Államokban, Kanadában és Oroszországban is, új lemezük művészi videóját a Top 10-be választotta a legismertebb európai folkmagazin, a fROOTS. A Deti Picasso Moszkva első számú örmény rock zenekara már-már budapestinek mondható, hiszen ? rengeteg külföldi meghívásuk mellett - hét éve itt élnek az alapítók, és valóságos kultusz alakult ki a Szigeten és az A38-on többször fellépő zenekar körül. A Fonóban akusztikusan szólalnak meg olyan vendégekkel, mint a kiváló hárfaművész, Anasztázia Razvaljajeva, a dobos Porteleki Áron, valamint a legendás Muzsikás együttes prímása, Porteleki László. A két koncertet megelőzi Bakos Miklós kiállításának megnyitója.

A Meszecsinka első lemezét Németországban is kiadta, a másodikat a Vidor Fesztiválon mutatta be 1500 ember előtt szeptember elején. ?A legeredetibb hangzásokat ebben a zenekarban fedezhettük fel?a Meszecsinka igazi világzenét játszó együttes, érdemes rájuk odafigyelni.? ? írja a Fidelio Meszecsinka MÜPÁ-s koncertjéről. Az új lemez címadó dalához művészi videót készítettek, amely a vezető világzenei kiadó World Music Network és Európa egyik legismertebb népzenei magazinja, az fRoots video Top10-ében érte el a hatodik helyet.

A Picasso Gyermekeinek két alapító tagja, Gaya és Karen Arutyunyan hét éve tette át székhelyét Budapestre majd három éve ideiglenesen leállította örmény etnorock zenekarát, hogy duóban folytassa Wattican Punk Ballet néven. Ám most eljött a pillanat a visszatérésre. Az állandóan megújuló és változó Deti Picasso idén májusban tért vissza új programmal és új felállással. Gayat és Karent a hárfás Anasztázia Razvaljajeva és a dobos Porteleki Áron kísérik, míg az örmény népzenei gyökerekből építkező szerzemények mellett egy pár régi klasszikus számot is előadtak. A Deti Picasso már többször járt Magyarországon, tagjai pedig igen jó viszonyt ápolnak több magyar zenésszel is, többek között a Másfél együttessel és Grencsó Istvánnal. Talán ennek is köszönhető, hogy itthon valóságos kultusz alakult ki a Szigeten és az A38 Hajón is többször fellépő örmény-orosz zenekar körül.