A Talpig magyar augusztus 20-i adásában nemzeti identitásunkhoz szorosan kapcsolódó épített örökségünk lesz a téma. A Magyar Nemzeti Múzeum, a Lánchíd és az Esztergomi Bazilika építéstörténetét és máig tartó jelentőségét ismerhetjük meg. Podcastajánló.

A Magyar Nemzeti Múzeum a 19. századi magyar nemzetépítés szimbolikus intézménye, a Kárpát-medence történelmének egyik leggazdagabb és legfontosabb gyűjteménye. A klasszicista palota nemzeti jelképpé válásáról Csorba László történész mesél.

Széchenyi István épített öröksége, a Lánchíd történelmünk egyik meghatározó építménye. Az 1849-ben átadott híd történetének főbb állomásairól Domonkos Csabát, a Magyar Közlekedési Múzeum Ipari örökség főosztályának vezetőjét kérdezzük, aki 30 éve kutatja a híd történetét.

Hild József Magyarország egyik legjelentősebb klasszicista építésze volt. Leggrandiózusabb műve az Esztergomi Bazilika, amely hazánk legnagyobb temploma, a magyarországi katolikus egyház főszékesegyháza. Beszélgetőpartnerünk Szende András tájépítész.

Talpig magyar – ahogy a reformkor nyomot hagy. A Petőfi-emlékév hivatalos műsorában vasárnaponként betekintünk a reformkor kulisszái mögé: megelevenednek a korszak emblematikus figurái, megismerjük a korabeli hétköznapokat. Műsorvezető: Rédl Ádám