A Kamaszodók dramaturgja, Pallai Mara színházi szempontokat szem előtt tartva fogta össze és szerkesztette meg az etűdökből álló előadást, amelynek zenei szerkesztője, Paár Julcsi jazzből, klasszikus, világ- és népzenéből merítve komponált változatos zenei világot. Az érzékeny téma miatt a produkció létrejöttében Szécsi Judit gyermek- és ifjúsági szakpszichológus működött közre.
Az előadás mottója: „Nagy a világ és én félek, szorongatnak a miértek. Lázadásom határt keres, légy szigorú s közben szeress! Bármily nehéz, nézz rám büszkén! Szeress úgy is, ha szúr a tüském!” Az Andrássy Réka A kamasz dala című verséből származó részlet jelzi, hogy a Kamaszodók összművészetiségéhez az irodalom is hozzájárul, az előadásban Andrássy Réka, Ágai Ágnes, Krusovszky Dénes, Lackfi János és Mile Zsigmond verseiből hangzanak el részletek.
A társulat igazgató-művészeti vezetői, az előadás rendező-koreográfusai, Kocsis Enikő (aki a jelmezeket is tervezte), valamint Fitos Dezső fontosnak tartják, hogy a fiatal generációt a látvánnyal is meg tudják szólítani, fúzióban más művészeti ágakkal, és arra is ügyelnek, hogy a Kamaszodók friss, mai és igazán a célközönségnek, a fiataloknak és szüleiknek szóló legyen.