(MTI) A nyolc európai ország hat városa és öt nem önkormányzati partnere részvételével most záruló, hároméves CeRamICa-projekt bebizonyította, a kerámiaművességnek és a kismesterségeknek nemcsak múltjuk, hanem jövőjük is van ? mondta a politikus.
    

Az elmúlt időszakban a francia, szlovén, román, spanyol, olasz, görög és portugál partnerek egymás sikeres gyakorlatát megismerve feltérképezték, milyen gazdasági szerepe lehet a kerámiaművességnek, felmérték a turisztikai igényeket, megvizsgálták a hatékony marketing- és képzési eszközöket ? közölte a polgármester.
    
A Kerámiavárosok Szövetségébe várják a 2 millió eurós összköltségvetésű, Hódmezővásárhely vezette uniós projektben résztvevő településeket, de az együttműködés nyitott az újonnan csatlakozók előtt is ? emelte ki Lázár János.
    
Szőcs Géza kulturális államtitkár kifejtette: a kerámia nemcsak az emberiség egyik legősibb művészi önkifejezési lehetősége, hanem az egyik legmaradandóbb is. Hangsúlyozta: az aktív örökségvédelem munkahelyeket teremthet ? egyes becslések szerint a kulturális ágazat a hazai össztermék 9 százalékát állítja elő ?, jelentősége azonban nemcsak ebben áll: ahol élénk a kultúra, ott jobb az emberek életminősége, s e települések megtartó képessége is erősebb.
    
A politikus közölte, hogy szeptember végén hirdetik meg azt az Európai Szociális Alap és a hazai költségvetés forrásait felhasználó pályázatot, amely a kreatív ipar termékeinek befogadását segítő formális és iskolán kívüli oktatási programokat segíti majd.