Beton és festék

Egyéb

Sokak szerint a falfirkálás vandalizmus. Úgy tűnik azonban, hogy a Műcsarnok múzeumpedagógusai, élükön Szabics Ágnes képzőművésszel, egészen másként vélekednek erről. Szerintük ez művészet, és igazat kell adnunk nekik. 
 
Húsz éve omlott le a berlini fal
 

Legfrissebb pályázati felhívásuk szerint a falfestmény készítéséhez bármilyen anyag, technika használható. Fontos kikötés, hogy a munka az erre a célra elkért vagy fenntartott (fal)felületre készüljön.

 
Miután elkészült az alkotás, le kell fotózni, és a maximum 300 dpi-s képet, jpeg formátumban várják a pályázat kiirói  a betonpalyazat2009@gmail.com címre.
A készítés folyamata is rögzíthető videón, az alkotó feltöltheti a YouTube-ra, linkjét pedig elküldheti ugyanerre az e-mail címre.
 
Egy e-mail címről csak egy pályaművet fogadnak el, viszont egyéni és csoportos alkotásokkal egyaránt pályázhatnak a vállalkozó szellemű alkotók.
 
A legizgalmasabb alkotásokról készült dokumentációt a Műcsarnok Menü Pont Galériájában állítják ki a 2010-ben.
 
Azok a pályázók, akiket a zsűri a  legjobbaknak ítél, egy külön buszt festhetnek ki. Mindenkit, akinek a munkáját kiállítják, apró ajándékok várnak majd az eredményhírdetésen.
A pályázati munkák beadásának határideje: 2009. december 4., péntek 18 óra.
A Műcsarnok pályázatot csak e-mail-ben fogad el, melyhez minden esetben kitöltött jelentkezési lapot kell mellékelni.
További információ: Kovács Budha Tamás, Szabics Ágnes
 
 
Keresni kell a legális helyeket!
 

A street-art budapesti alkotóinak egyik Mekkája a Filatorigát.

Az alkotásokat elnézve szemmel látható a rengeteg gyakorlás és munka, ami a vonások mögött rejtőzik. Ahhoz hogy valaki tényleg jó képeket fújjon a falra vagy bármilyen erre alkalmas felületre, iszonyatos energia és türelem kell - állapíthatjuk meg.
 
Amit csak üdvözölni lehet, a tendencia, hogy az igazi grafittisek igyekeznek olyan helyeket keresni, ahol nem tiltott a művészetük.  Már csak azért is, mert ahhoz, hogy egy kép elkészüljön, idő kell. Ha pedig menekülni kell, akkor oda az alkotás is.
 
Az országban és Budapesten is kevés hely van, ahol szabadon lehet gyakorolni a falfestést. Van azonban néhány terület, ahol legálisan lehet grafittizni. Mindenkinek javasolható, hogy az önkormányzatoknál érdeklődje meg, hol vannak ezek a kijelölt helyek.
 
Mobiltelefon és grafitti
Más néven wiffiti, és a fesztiválok szervezői használják nagy sikerrel. Lényege, hogy sms-ben szövegek küldhetők egy nyilvános helyen található síkképernyőre. A szövegek véletlenszerűen jelennek meg.