A kulturális kiadvány célja, hogy hasznos útikönyvként szolgáljon a kiemelt turisztikai helyszínekre tervezett látogatások során, legyen szó akár egyszerű kikapcsolódásról, akár aktív pihenésről.

Bemutatásával egy időben, szintén az Örökség Kultúrpolitikai Intézet gondozásában jelent meg az 500 múzeum és kiállítóhely a Kárpát-medencében című kötet és a 300 múzeum és kiállítóhely Magyarországon című kiadvány angol nyelvű fordítása is.

?A Nemzeti Kulturális Alap támogatásával lehetőség nyílt három új könyv kiadására, ezek közül az egyik a nagy magyarországi tavak látnivalóit mutatja be. A kulturális látnivalók komplexitására törekedtünk, és hasznos útitársat kívántunk adni minden olvasónak, ezért a könyvnek mind a formáját, mint a tartalmát ehhez mérten igyekeztünk igazítani? ? mondta el Makranczi Zsolt, az Örökség Kultúrpolitikai Intézet ügyvezetője a kiadvány bemutatóján.

A 150 kiállítóhely és kulturális látnivaló Magyarország tavainál című kötet a vízparti kiállítóhelyeket 14 tematikus kategória szerint mutatja be. Külön fejezetet szentel a Velencei-tó partján található kulturális látnivalóknak, amelyben többek között Agárdon, Gárdonyban, Kápolnásnyéken és Sukorón található múzeumokról és kiállítóhelyekről tudhatnak meg többet az érdeklődők.

A könyv kapcsán Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke arról beszélt, hogy a legnagyobb nehézséget az idelátogatók több napra való lekötése jelenti. ?Az a cél, hogy ne csak fél napra elég látnivalót nyújtsunk, hanem hosszabb időre idekössük a látogatókat, amihez néha elég, ha a meglévő látnivalókra hívjuk fel a figyelmet. Ez a könyv több napra való alternatívát nyújt az olvasóknak, akik szórakozva, és kulturális értelemben feltöltődve térhetnek haza?- fogalmazott.

L. Simon László, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára azt mondta, reméli, hogy sokan a kezükbe veszik majd a kötetet, és a segítségével tervezik meg kirándulásaikat, többek között a Velencei-tóhoz is.

?Ez a sorozat tényleg az egész magyar könyvpiacon újdonságnak, hiánypótlónak számít? ? tette hozzá.

A kiadványokat közvetlenül a kiadótól, az info@oroksegintezet.hu email címen tudják megrendelni az érdeklődők.

Fotó: Papp Eszter