Mióta léptek fel együtt?

Dóka Attila (D. A.): Flórát egy éve ismerem, már korábban is előfordult, hogy egy színpadon léphettünk fel, de most először adtunk saját közös koncertet.

 

Winkler Flóra (W. F.): Mindketten Vincze Lillától tanulunk éneket, és ott találkoztunk.

 

D. A.: Vincze Lillának van egy rendszeresen jelentkező műsora, a Kockacukor, ezen fellépés során ismerhettük meg egymást.

 

Miként állítottátok össze a műsort a mai estére?

D. A.: Ezt én követtem el (nevet). Gyakorlatilag az összes versmegzenésítésemet felkutattam, és arra törekedtem, hogy a kiválogatott művekből egy a közönség számára is élvezhető és fogyasztható műsort állítsak össze.

 

Régóta foglalkozol versek megzenésítésével, többek között a József Attila Színház irodalmi estjeinek állandó fellépője vagy. Folytatódni fog ez a sorozat?

D. A.: Igen, a József Attila Színházban rendszeresen fellépek a Legendák nyomában című produkció keretén belül, és ezt folytatni is tervezem. A sorozat szerintem azért érdekes, mert mindig egy-egy íróval, illetve költővel foglalkozik, ezáltal pedig lehetőséget ad arra, hogy újabb megzenésítések is szülessenek.

 

Ha már a költészetről beszélünk, nektek kik a kedvenc költőtök?

W. F.: Nekem József Attila, aki az abszolút kedvencem. Különben miatta is lettem Flóra, mert anyukámnak is ő volt a kedvence (Kozmutza Flóra József Attila nagy és viszonzatlan szerelme volt ? a szerk.). Illetve még Pilinszky Jánost is nagyon szeretem, vonzanak a melankolikus versek.

D. A.: Petőfi Sándor és József Attila. A kortárs szerzők közül pedig mindenképpen Petőcz Andrást emelném ki, aki engem és egész Magyarországot is megajándékozta a Megölelt az Isten című versével. Számtalan kortárs költőt kedvelek, talán még Barabás Szilvia művészetét is megemlíteném, akitől szintén játszottunk ma este.

 

És most egy új albumon is szerepelsz.

D. A.: Az album a Nyugat Most független szépirodalmi folyóirathoz kapcsolódóan ?Hangzó Nyugat? címen jelent meg, amelyen négy számom szerepel: Petőcz András Megölelt az Isten, Schwalm Zoltán Újrahasznosított bordala, Petőfi Sándor Mi nagyobb a nagy Szentgellérthegynél és Devecseri Gábor Mélység című költeménye. Közben már az új számokon is dolgozunk, a héten stúdiózom, és várhatólag két hónapon belül megjelenik a következő lemez.

 

Mikor és hol találkozhat veled az irodalomkedvelő közönség?

D. A.: Most, május 22-én este a Petőfi Irodalmi Múzeumban tartjuk a következő lemez beharangozóját, május 31-én a Liget gyermeknapi programjainak keretében lépek fel, június 5-én pedig Dúzsi Tamással, az év borászával leszek látható a TIT Stúdióban. Nyáron a harmadik lemezt készítjük és próbálunk pihenni egy kicsit, ősszel viszont újra beindulnak a ?legendás estek? a József Attila Színházban. Ezután szeptember 26-án a Krúdy esten lépek fel az Óbudai Társaskörben, és felkérést kaptunk egy általános iskolától is, hiszen ezeknek a verseknek döntő többsége a tanulmányi anyagok része, mi megmutatjuk, így is lehet verset tanulni.