A Műcsarnok kiállításai július 26-tól augusztus 16-ig keddenként – a Kedden kétszáz kezdeményezés keretében – mindössze 200 forintért látogathatók.

A hét második napján ebben az időszakban jelentős kedvezménnyel tekinthetik meg az érdeklődők Borza Teréz A fény metamorfózisa című tárlatát.

A légies, áttetsző porcelán kisplasztikái mellett rusztikus faktúrájú merítettpapír-munkák és időtálló kőből – carrarai márványból, indiai gránitból, süttői mészkőből – készült köztéri szobrok makettjei is láthatók a tárlaton. A művész változatos anyagokból létrehozott alkotásaiban a fény jelenségének, a transzparenciának a plasztikai megragadása, illetve ezzel szoros összefüggésben transzcendens jelentésrétegek is tetten érhetők.

Az érdeklődők számára nyitva áll a II. Ipar- és Tervezőművészeti Nemzeti Szalon Közös tér címmel. A tárlaton több mint 300 alkotó 10 művészeti területen létrehozott munkáit tekinthetik meg az érdeklődők.

A kerámia, az ötvösség, a belsőépítészet, a tervezőgrafika, a ipari formatervezés, az üvegművészet, a textiltervezés, a posztindusztriális dizájn, az animáció és az autonóm művészet területéről érkező alkotók a használati tárgyaktól a képzőművészeti kísérletekig széles spektrumot mutatnak be. A tárlaton ezenkívül az elhunyt mesterek hatásait is bemutatják, és mivel 2022 az üveg nemzetközi éve, a tárlaton teljesen elkülönülő kurátori koncepcióval és kiemelt hangsúllyal jelenik meg az üvegkiállítás.

Szintén megtekinthető a Műcsarnok legfrissebb tárlata, a Nemzetközi Groteszk Képző- és Iparművészeti Kiállítás, a 11. Groteszk Triennálé. A Műcsarnokban 95 szerző képzőművészeti munkákat, öt művész videókat és animációs filmeket mutat be.

Az idei képzőművészeti pályázat anyaga minden eddiginél gazdagabb választékot kínál a műfajjal szívesen foglalkozók számára: kisgrafikától táblaképig, plasztikától asszamblázsig, szobortól objektig minden stiláris és technikai lehetőség felbukkan, de az utóbbi évek kinetikus, sőt mobil eszközrendszere is részese a nagyszabású tárlatnak.

Nyitókép: a Műcsarnok Közös tér című kiállítása. Fotó: MTI/Illyés Tibor