Két pótkocsival vágott neki a Vajdaságnak a Tanyaszínház

Program

Július végén kelt útra a megalapításának 46. évét jegyző vajdasági Tanyaszínház csapata, hogy 28 helyszínen játssza el a közönségnek Szigligeti Ede 1853-ban megjelent, A cigány című népszínművének utazó színpadi változatát.

Kép forrása: Tanyaszínház/Dormán László
Kép forrása: Dormán László / Tanyaszínház

A Tanyaszínház 28 vajdasági településen mutatja be idén Szigligeti Ede A cigány című népszínművének saját változatát, melyet Crnkovity Gabriella rendezett. A darab története a háborús időszakban játszódik, komoly társadalmi mondanivalója mellett emberi sorsokról, szerelemről, diszkriminációról, magáról a háborúról szól, azonban a zene, a tánc és a bohókás részek könnyedsége könnyen befogadhatóvá teszik az előadást.

Az utazó produkcióban idén 12 vajdasági színinövendék és 6 diplomás színész szerepel. A darab erős üzenetet hordoz a diszkriminációról, szerelemről, háborúról – olvasható az újvidéki Magyar Szóban megjelent írásban. Gombos Dániel, a Tanyaszínház koordinátora a lapnak azt is elárulta, hogy mivel a díszletük meglehetősen nagy, a társulatnak szüksége volt még egy pótkocsira, így az egész turné alatt két utánfutót vontat majd az előadást költöztető traktor.