A kiállítás különböző egzotikus műtárgyakat mutat be a rimaszombati Gömör–kishonti Múzeum gyűjteményéből, amelyek az 1850 és 1950 közötti időszakból maradtak fenn.
A gyűjteményben jelentős számban megtalálhatók Európán kívüli, egzotikus területekről származó tárgyak is. A 19. század második felében, valamint a 19. és 20. század fordulóján élő utazók, gyűjtők és múzeumi szakemberek nemcsak az adott régió vagy Magyarország sajátos tárgyait gyűjtötték, hanem értékes külföldi tárgyak dokumentálásával is foglalkoztak.
A műtárgyak különböző területekről származnak, beleértve Észak- és Dél-Amerikát, Afrikát, Ázsiát és Óceániát. A tulajdonosok neve sok esetben ismeretlen, viszont felfedik a gömör–kishonti arisztokrácia és polgárság utazási szokásait, valamint világképét. Ismert személyek nevei is megtalálhatók közöttük, mint például gróf Andrássy Manóé, aki utazásokat tett a Távol-Keletre, Munkácsi Süteő István nagybirtokosé, Maróthy-Gömöry Margit színművésznőé, aki a misztikus keleti vallásfilozófia iránt érdeklődött, vagy Gedeon Tihamér vegyészmérnöké, kinek utazási motivációját a tudományos kutatás és felfedezések határozták meg.
Az érdeklődők többek között láthatnak majd kínai „gyógyító” kardot, japán vázát és selyempapírra készült grafikákat, indiai kézilegyezőt és tőrt, afrikai fonott kosarat, dobot és hármas tőrt krokodilbőrből készült tokban, amerikai Kossuth-bankókat és más érdekességeket.
A kiállítás május 4-ig látogatható, a tárlathoz Amerikától Japánig címmel készült kétnyelvű katalógus.