Béres Attila igazgató rendhagyó módon nyitotta meg a 201. színházi évadot. A társulat nevében gratulált a miskolci kötődésű Guzi Blankának, aki az idei párizsi olimpián negyedik helyen végzett az öttusa versenyszámban. Béres a sportolót egy idei évadra szóló színházbérlettel lepte meg, ezzel megköszönve teljesítményét. Egy másik „hazai” sikernek is örülhetett a társulat, ugyanis Mészöly Anna színművésznőnek a Fekete pont című filmben nyújtott alakításáért a Locarnói Nemzetközi Filmfesztiválon a legjobb színész díját ítélte oda a zsűri.
Az igazgató ezt követően Veres Pál polgármesternek köszönte meg a sokéves közös munkát, majd felkérte a város októbertől hivatalba lépő vezetőjlt, Tóth-Szántai Józsefet, hogy ő is köszöntse a társulatot.
A társulat idén több új taggal is bővül: Fazakas Júlia és Rácz János színművészekkel, José Antonio Troncoso de la Fuente táncossal, valamint Puskás Balázzsal, aki egyetemi hallgatóként tölti a színházban gyakorlatát. Mikita Dorka Júliával a közönség az előző évadban már találkozhatott, idén ő is végzős egyetemi gyakorlati évét tölti a miskolci teátrumban. Fazakas Júliát szintén ismerheti már a közönség a Vadkacsa, Az üvegcipő és az Ének az esőben című előadásokból, de az idei szezontól már nem vendégként, hanem társulati tagként lép a miskolci deszkákra.
Az 2024-es év fennmaradó részében a Nagyszínház műsorra tűzi Zerkovits Béla Csókos asszonyát Szőcs Artur rendezésében; Béres Attila a Rómeó és Júliát, Keszég László pedig Ken Ludwig Primadonnák című bohózatát állítja színpadra. Januárban két opera, a Bajazzók és az Atelier érkezik, mindkettőt Szabó Máté rendezi, majd tavasszal Rusznyák Gábor hozza el a Marat/Sade címá zenés színművet.
A Kamaraszínház egy klasszikus zenés mesejátékkal, a Lúdas Matyival indít (rendezője Markó Róbert), majd A nyugat császára című rémbohózattal folytatja a sort – utóbbit Ascher Tamás viszi színpadra. Idén novemberben mutatják be a Miskolci Balett táncjátékát, a Mayerlinget, ennek koreográfusa Kozma Attila. Ugyanők hozzák el a fiatalabb korosztályt célzó Háry Jánost. Sajátos élményt ígér Weöres Sándor műve, A kétfejű fenevad; a kétrészes történelmi panoptikumot Szőcs Artur rendezi. Molnár Ferenc történetét folytatja a Keszég László által színpadra vitt Az üvegcipőn túl, avagy mi történt azután, hogy Irma meghódította Sipos úr szívét? Nyikolaj Erdman Az öngyilkos című vígjátékát Szabó Máté rendezésében márciusban láthatja a közönség. A Játékszínben debütál Alexandru Popa kortárs színműve, a Pókfonálon, amit szeptemberben mutatnak be Rusznyák Gábor rendezésében.