Gyűlöljük, féljük vagy szeressük a mesterséges intelligenciát?

Program

Szeptember 9–10. között rendezik meg a Városligetben az AI Summit idei eseményét, ahol nemzetközi és hazai szakértők vitatják meg a mesterséges intelligencia jövőjét, lehetőségeit és kihívásait.

Tilesch György. Fotó: Kaszás Tamás / Index
Tilesch György. Fotó: Kaszás Tamás / Index

A mesterséges intelligencia (AI) napjaink legvitatottabb technológiai újítása, amely alapvetően alakítja át a gazdasági, társadalmi és technológiai környezetet. Az Indamedia által második alkalommal megrendezett AI Summit 2024, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb mesterségesintelligencia-konferenciája, szeptember 9-10-én várja a szakembereket és érdeklődőket a budapesti Városligetben, ahol a Magyar Zene Házában és a Néprajzi Múzeumban kialakított AI Campuson, hat színpadon zajlanak majd az események. A rendezvény több mint 150 előadót és kiállítót vonultat fel, köztük a Microsoft, a Google és az Amazon vezető szakértőit, hogy bemutassák a mesterséges intelligencia legújabb fejlesztéseit és alkalmazásait.

A rendezvény fókuszában a mesterséges intelligencia társadalmi, gazdasági és technológiai hatásai állnak. Olyan kérdések kerülnek terítékre, mint hogy milyen új szakmák jelennek meg vagy éppen tűnnek el az AI hatására, hogyan változik az oktatás, az egészségügy vagy éppen a hadiipar a mesterséges intelligencia térnyerésével. Az AI Campus színpadain számos előadás hangzik el arról, hogy miként lehet hatékonyan alkalmazni az AI-t a vállalati szektorban, és hogyan lehet szabályozni a mesterséges intelligencia használatát, különösen az Európai Parlament által elfogadott AI Act tükrében.

Az eseményen részt vevő szakértők között olyan neves előadók szerepelnek, mint dr. Frederik G. Pferdt, a Google első innovációs nagykövete, Tomasz Stachlewski, az Amazon technológiai vezetője, és John C. Havens AI-szakértő és író, a Heartificial Intelligence bestseller szerzője, dr. Tilesch György vezető globális AI-szakértő, a PHI Institute for Augmented Intelligence alapítója és elnöke, valamint Szabó Péter, a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója.

Tavaly is hatalmas érdeklődés övezte az előadásokat. Fotó: Kaszás Tamás / Index
Tavaly is hatalmas érdeklődés övezte az előadásokat. Fotó: Kaszás Tamás / Index

A különböző szekciókban olyan témák is előtérbe kerülnek, mint az AI szerepe a kreatív- és médiaiparban, a személyre szabott orvoslás trendjei, valamint az AI alkalmazása az űriparban és a hadiiparban. Az előadók között találjuk dr. Kiss László csillagászt, dr. Peták Istvánt, a Magyar Biotechnológiai Szövetség tudományos és bioetikai szakbizottságának elnökét.

Az AI Summit 2024 lehetőséget kínál arra, hogy a látogatók első kézből tapasztalják meg a mesterséges intelligencia gyakorlati alkalmazásait, és részt vegyenek a technológia jövőjéről szóló diskurzusokban. Az esemény célja, hogy platformot biztosítson az innovációra és az együttműködésre, miközben a mesterséges intelligencia potenciális kockázatairól és etikai kérdéseiről is szó esik. A szervezők reményei szerint az AI Summit 2024 hozzájárul ahhoz, hogy a mesterséges intelligencia előnyeit maximálisan kihasználjuk, miközben minimalizáljuk a technológia jelentette kockázatokat.

Az AI Summit 2024 részletes programja itt érhető el.