Októberben két bemutató a Vörösmartyban

Egyéb

Nem egy elcsépelt darab ez, keveset játszották Magyarországon ezt a sporttémát felölő zenés, vidám játékot ? mondta el Bagó Bertalan a 3:1 a szerelem javára című előadásról. A fordulatokban bővelkedő történet ugyan a valóságon alapszik, mégiscsak fikció: vízilabdásaink angolok elleni sikereiről szól a két világháború közötti időszakban. Kifogyhatatlan helyzetkomikumok sorozata, ragyogó szereplehetőségek és vérbő muzsika várja a közönséget: a nézők emlékezetes szórakoztató estének lesznek részesei. Forrpontig hevült érzelmek, számtalan poén és vidámság közepette a végeredmény nem lehet kétséges: ének, tánc, humor, szerelem, és sok-sok félreértés két félidőben, amit a darab kínál. ?Egy big band játszik majd a háttérben, jazz és swing dallamok csendülnek fel, miközben ki-ki kacsingatunk a közönségre, az art deco díszlet is segít abban, hogy öniróniával tekintsünk a darabra, a saját játékunkra, a nagy érzelmes gesztusokra. Tehát a darabot nem egy az egyben láthatja viszont a közönség? ? mesélte a rendező.

 

Bulgakov színműve, az Őfelsége komédiása története viszont már ismert a közönség előtt: Moli?re társulata a Palais Royalban lép fel, XIV. Lajos előtt. A király tapsol, Moli?re verset rögtönözve köszöni meg a királyi kegyet. A társulat sikere és Moli?re elismertsége a csúcson van. A Tartuffe bemutatója azonban sokak ellenszenvét kivívja, akik a komédia gyilkos humorától megsebzetten lihegnek bosszút Őfelsége komédiása ellen ? szól a darab, melyet szintén Bagó Bertalan visz színre Székesfehérváron. A kikacsintás itt sem maradhat el, ehhez pedig a történet is adott. A darabban ugyanis a szórakoztatás, a színjátszás hátterébe tekinthetnek be a nézők, Moli?re és a hatalom, valamint a színészek egymás közötti kapcsolatrendszerébe, drámájába. Bagó Bertalan elárulta: a színpad elrendezése is a kontrasztot szolgálja majd, jól látszanak a függöny előtt és mögött zajló események között húzódó ellentétek.

 

Bagó Bertalan nem ismeretlen a fehérvári közönség előtt: Indul a bakterháza 60 előadás fölött jár, a darabot Szegeden is látták, két nap alatt csaknem háromezren. A hatalmas érdeklődés miatt hátul a korlátokat is le kellett bontani, hogy mindenki megtekinthesse a darabot. A Lear királyt is játsszák még: a csaknem egy éve futó darabról a rendező a Kultúra.hu-nak korábban elárulta, nem rendezte volna meg, ha nem lett volna Cserhalmi György. Hasonlóan gondolkodik az új előadásokról is: megfelelő színészek nélkül nem nyúlt volna a darabokhoz.

 

A 3:1 a szerelem javára című előadást Gyulán, nyáron már láthatták a nézők először, Fehérváron pedig október 4-től tekinthetik meg, az Őfelsége komédiása azonban a hazai közönség előtt mutatkozik be első ízben.