(MTI) - Az alig 160 lelkes Bezeréden két szakrális helyszínt is megismerhetnek a látogatók. A XIII. században épült Szent Katalin templomot a XIX. században építették át késő barokk és klasszicizáló stílusban, a falutól négy kilométerre található parasztbarokk stílusú Szent Vendel-kápolnát pedig 1776-ban emelték. A monda szerint ez idő tájt sok állat hullott el állatpestisben, ezért a parasztok megfogadták, ha állataik megszabadulnak a betegségektől, kápolnát építenek Szent Vendel tiszteletére. Az állatok életben maradtak, a parasztok pedig betartották fogadalmukat; az erdők, mezők és szőlőhegyek találkozásánál kápolnát építettek.
A kulturális örökség napjainak kiemelt zalai helyszíne lesz Keszthely is. A belvárosban Európa első agrár-felsőoktatási intézményét, az 1797-ben alapított Georgikont, a Balaton Színház 2002-ben felújított modern épületét és a Balatoni Múzeum neobarokk stílusú épületét kereshetik fel a látogatók. A Szendreitelepen az elmúlt évben alakítottak ki emlékszobát Petőfi szerelmének. Szendrei Júlia gyermekkori játékai, versei, személyes tárgyai, írásai, fordításai mellett a Festetics-major történetét is bemutatják.
Nagykanizsán a Hevesi Sándor Művelődési Központban a különleges kulturális kalandokra vágyó érdeklődőket várják; a gyermekek játszóházban, a felnőttek pedig kulturális sétán és a Rock pódium Jimi Hendrix emlékestjén tölthetik el szabadidejüket.
Vindornyalakon a Hertelendy-kúriát és a XVIII. századot idéző tájházat kereshetik fel a látogatók. A Kovácsi-hegy aljában elterülő, mindössze száz lakost számláló apró falu a Vindornya patak mentén, 1358-ban épült egykori Lakról - azaz udvarházról - kapta a nevét. A provinciális, magyar jellegű késő barokk stílusjegyeket magán viselő Hertelendy-kúriát 1780 körül építtette a család a patak melletti dombra, és ebben az évben készült el a belül szekkókal díszített templom is, amelyet Hertelendy Gáspár püspök építtetett át klasszicista stílusúvá.
A Balaton egyik legszebb kilátóhelye a vonyarcvashegyi Szent Mihály-hegy, ahol a negyven halász - a legenda szerint 1729 telén jégtáblán sodródtak a vonyarcvashegyi partra - emlékét őrzi a hegyen épült kápolna és emlékmű.
A zalaegerszegiek a Kultúrházak éjjel-nappal a képzőművészet jegyében címmel kapcsolódnak a kulturális örökség napjaihoz. A Gébárti Kézművesek Házában a keramikus és fémműves alkotókkal találkozhatnak a nyitott műhelyek napján. A jellegzetes faépítmény környékén "tök jó fesztivált" is rendeznek, ahol tökből és egyéb természetes anyagokból készíthetnek játékokat, kifaraghatják a késő őszi terményt, de kipróbálhatják a patkókészítést, lópatkolást, íjkészítést és agyagozást is.