Képkivágás.JPG

Kamaszkori önmagunkkal nézünk szembe a Pinceszínház készülő előadásán

Megkezdődtek a Pinceszínházban a Balatoni József Kamaszharc című regényéből készült színdarab próbái. Az előadás szorosan kapcsolódik a mentális egészség kérdésköréhez.

Az előadás a Terminál Workhouse és a Pinceszínház koprodukciójában, közösségi finanszírozás keretében valósul meg. A darab témája szorosan kapcsolódik a mentális egészség megtalálásához, aminek október 10-én tartjuk a világnapját.

Hori, a darab főhőse felnőttként újraolvassa kamaszkori naplóját. Szembesül vele, hogy nem azt az életet éli, amit kamaszkorában megálmodott. Tudatosan vagy épp észrevétlenül számtalan kompromisszumot kötött, megkötözött lelkiségben, feszültségben él. Kiteszi elénk az életét, a lapjait, a mocskosakat és a makulátlanokat egyaránt.

Október 7-én lezajlott az olvasópróba. A Grisnik Petra, Ivanics Tamás és Márfi Márk főszereplésével készülő előadás igazi időutazás lesz. Hori szembenéz a kamaszkori önmagával, feleleveníti álmait, a szexuális botladozásait, az identitáskeresését. Bereczki Csilla rendező minimalista stílusban álmodta színpadra Mikó Csaba kendőzetlen őszinteséggel, naturalisztikus szókimondással írt színpadi szövegét.

Az előadás 18 éven felülieknek ajánlott. Jegyek itt.

Ez is érdekelheti

Macbeth a Pinceszínházban

Háború, világvégeérzés, széteső kapcsolatok, összeesküvések. Vajon hányféle világ létezik, hol van az átmenet egyikből a másikba? Shakespeare Macbeth-jét Tóth András rendezésében láthatjuk a Pinceszínházban. Premier január 26-án.

Vera – Grecsó Krisztián regényének színpadi változata Grisnik Petra előadásában

A Kőszegi Várszínház Vera című produkciója 2022 januárjában a budapesti Thália Színház Arizona Stúdiójában látható.