„Minden ilyen rendezvény kapcsán nagyon sok, kívülről alig látható hangyamunka van, legalább annyi, mint egy olimpiai érem mögött” – méltatta köszöntőjében a szervezést lebonyolító Lehár Ferenc Polgári Társulás tevékenységét Keszegh Béla, Révkomárom polgármestere. Kitért arra is, hogy büszkének kell lenni Komárom múltjára, Lehár Ferencre, aki életének egy szakaszában a városhoz kötődött, egyúttal magára a műfajra is, amelyben alkotott.
A polgármester köszöntője után Klemen Terézia, a Lehár Ferenc Polgári Társulás elnöke, a fesztivál főszervezője ismertette az idei programot. Beszédében – amellett, hogy szót ejtett az ősbemutatóként színre kerülő Az asszony összetör és a Dérynétől az István, a királyig című előadásokról, valamint a Magyar Zenés Színház vendégjátékáról, a Szögény Dankó Pistáról – főként a kuriózumokra helyezte a hangsúlyt. De kitért olyan eseményekre is, amelyek az elmúlt napokban kerültek be a műsorba újdonságként.
„Komárom a világ zenei palettájára Lehár által került fel” – mondta a főszervező, felhívva a figyelmet egy egyedülálló plakátkiállításra, melyet az érdeklődők a Tiszti Pavilonban tekinthetnek majd meg. A tárlat a plakátokon keresztül azt hivatott megmutatni, hogy Lehár munkássága mindenhol jelen van Los Angelestől New Yorkon át Londonig és Lisszabonig. Emellett a LehárFeszt idején megtekinthető lesz egy amerikai karikatúra is, amely arról készült, hogy A víg özvegy a színpadon túl mennyi mindenben él tovább: szivar, koktél, sör vagy éppen egy saláta nevében.
Kísérőprogramként Práczky István grafikus LisztOmánia című kiállítása is újra megnyílik. A tárlat ugyan Liszt Ferenc személyére reflektál, mégis kapcsolódik a fesztiválhoz, ugyanis Lehár Ferenc nagy tisztelője volt a zeneszerzőnek. Augusztus 30-án is bővült a programkínálat, a LehárFeszt fővédnökével, Szinetár Miklóssal zajló esemény előtt egy másik szakmai beszélgetést is tartanak: Stubendek Katalint, a Pécsi Nemzeti Színház A víg özvegy című előadásának primadonnáját Demčik Norbert fogadja majd.
A gyerekeket is várják programok: a Muzikális lurkók foglalkozásai kifejezetten azt a célt szolgálják, hogy a kisebbek betekintést nyerhessenek a klasszikus zene világába és megismerkedhessenek a zenés színházzal.
A fesztivál idején a városban utcai események idézik meg a 20. század elejének pezsgő nagyvárosi hangulatát. Százéves kabriók, korabeli primadonna- és bonvivánjelmezekbe öltözött emberek vonulnak majd fel Révkomárom utcáin. Aki pedig testközelből szeretne ismerkedni az operettek szereplőivel, maga is felpróbálhatja a ruhákat, és beülhet az autókba. A flashmob jellegű megmozdulások mellett az autóknak az esti gálákon is fontos szerepük lesz, ugyanis a fellépő művészek ezekkel érkeznek az előadások helyszínére.