Mintegy 600 tételre, köztük Keserü Ilona egyik festményére, valamint Sólyom László volt köztársasági elnök hivatali bútoraira is lehet licitálni a BÁV kétnapos tavaszi árverésén.

Solyom László AFP.jpg
Sólyom László néhai köztársasági elnök. Fotó: Hrvoje Polan / AFP

Az árverés első napján, május 14-én órákat, ékszereket és ezüst műtárgyakat bocsátanak árverésre 227 tételben a MOM Kulturális Központ Kupolatermében. Aznap licitálni lehet egyebek mellett egy 17. századi, Memmingenben készült, tűzaranyozott ezüst fedeles pohárra is, amelyen HF és VO monogramokkal nemesi családi címer látható. Az ékszerek között nagy érdeklődésére tarthat számot egy különböző nagyságú régi és achtkant csiszolású briliánsokkal díszített art deco arany női szelence.

Az árverés második napján, május 15-én klasszikus és kortárs festményekre, bútorokra és műtárgyakra licitálhatnak a résztvevők. A 175 festmény között szerepel Keserü Ilona Kossuth-díjas festőművész 1990-ben készült Előérzet című alkotása is, amely a szakértők szerint 36 millió forinttól kelhet el.

Keseru Ilona_Előérzet.jpg
Keserü Ilona: Előérzet (1990)

Sólyom László néhai köztársasági elnök hivatali szobájából származó bútorok is izgalmas liciteket ígérnek. Ebben a tárgycsoportban sarokszekrény, tabernákulum, biedermeier íróasztal és ülőgarnitúra is található.

Az árverés tételeit május 4. és 12. között személyesen is megtekinthetik az érdeklődők a BÁV ART Aukciósház és Galériában.