A Posztógyár utca 2. szám alatti épület már messziről vonzza a tekintetet: a kastélyszerű ház a szépen rendezett udvarral igencsak hangulatos. A bejárat előtt az eresz meghosszabbításával egy fedett színpadot alakítottak ki, amelyet az udvaron ülő közönség vehet körbe. Az épületet a pincétől a padlásig minőségi munkát végezve mintegy száz millió forintból újították fel. A belső berendezésben az almazöld (drapéria, kövezet), a fehér (falak, függönyök) és a fa természetes színe (bútorzat) dominál. Az épületben helyet kapott egy koncertterem, mellette két szolfézsterem, két zongoraterem, fúvósterem, valamint egy kis könyvtárszoba, amely a zenei továbbképzést szolgálja majd.

- A rendszerváltás óta ez az első oktatási intézmény, amely önkormányzati beruházással jött létre. Iskolánk életében minőségi változást hoz majd a kamaraterem léte, hiszen most már rendezhetünk rendszeresen kamarakoncerteket - mondotta Miskolciné Hajtun Zsuzsa igazgató. - Ezáltal be tudunk kapcsolódni a fővárosi zeneiskolai versenyek rendezésébe, lebonyolításába. Lehetőségünk lesz szakmai fórumokat, továbbképző bemutatókat tartani. Úgy gondolom, az esztétikus környezet a fiatalok személyiségfejlődésére is építő, gazdagító hatással lesz.

Az idén ünnepli alapításának hatvanadik évfordulóját a zeneiskola, s ebből az alkalomból októberben Fasang Árpád, a kiváló zeneszerző, zenepedagógus és karnagy nevét veszi fel.
Az alapító okirat szerint 1942-ben a községi elöljáróság létesítette az iskolát. Kezdetben csak a legnépszerűbb tanszakok - zongora, hegedű - indulhattak kis növendéklétszámmal. Az ötvenes években forradalmi változások történtek az iskola életében: létrejött a Fővárosi Zeneiskola szervezete, s a csepeli a 7. számú Körzeti Zeneiskola lett. Működési területéhez tartozott Erzsébet és Soroksár. A "hős korszaknak" nevezhető esztendők alatt kiváló szaktanárok tanítottak itt, akik olyan zenészeket és tanárokat neveltek, akik ma a zenei élet prominens személyiségei. Az iskola Dél-Pest egyik módszertani központjává is vált.
- Az iskola életében jelentős változást és minőségi előrelépést hozott az 1984-es esztendő, amikor az intézmény önálló központi épületet kapott, s a körülmények javulásának is köszönhetően egyre nagyobb szakmai hínévre tett szert - hangsúlyozta az igazgató. - Iskolánkban a kezdetektől fogva igen nagy jelentősége van a közös muzsikálásnak. Minden együttesünk élén olyan kiváló szakember áll, aki nemcsak zenei és pedagógiai rátermettséggel, de zeneszerzői vénával és zenekarvezetői felkészültséggel is rendelkezik. Immár hagyománya van "A zene ünnepe Csepelen" című egyhetes tavaszi koncertsorozatnak, melyen nemcsak hazai, de külföldi együttesek is bemutatkoznak - mondotta végezetül az igazgató.