A Fesztiválország írója és rendezője Csizmadia Attila, társrendezője és operatőre Topolánszky Tamás Yvan, operatőre Németh Viktor, producere a Magasságok és mélységek, valamint a Véletlenül írtam egy könyvet című filmeket jegyző Sümeghy Claudia és Topolánszky Tamás Yvan.
Magyarország az elmúlt két évtizedben Európa fesztivál-nagyhatalmává vált olyan rendezvényeivel, mint a Sziget, a VOLT, a Balaton Sound, a Művészetek Völgye, a Fishing on Orfű vagy a Paloznaki Jazzpiknik. A film arra keresi a választ, honnan indult mindez, mit jelentett a szabadság a kilencvenes évek fiatalságának, és mit jelent ma a Z generációnak; mit keresnek a húszas éveikben járók egy fesztiválon, miért térnek vissza újra és újra a negyvenesek, ötvenesek; illetve hogyan alakult át a zene, a fogyasztási szokások és az egész fesztiválkultúra.
A filmben megszólalnak mindazok, akik megálmodták és életre hívták a magyar fesztiválkultúrát, köztük a fesztiválalapító Gerendai Károly, Lobenwein Norbert, Fülöp Zoltán, Márta István és Müller Péter Sziámi, a zenei színtérről mások mellett Lovasi András, a Halott Pénz, a Bagossy Brothers Company, a Quimby, a Carson Coma, a Margaret Island, Deva, a Kaláka, Beton.Hofi, az Európa Kiadó, Sisi, a Blahalouisiana és Pogány Induló.
A független egész estés dokumentumfilm a hazai fesztiválok szakmai közreműködésének jóvoltából, számos támogatóval és a filmszakmai adó-visszatérítés igénybevételével készült a Halluci-Nation és a Juno11 Pictures koprodukciójában. A Fesztiválország szeptember 18-tól látható országosan a Juno11 Distribution forgalmazásában.